Bizimkilerin başı döndü

Euro League'de Türk takımları kötü bir hafta geçirdi. Evinde Pau Orthez'e yenilen Ülkerspor, görevinden istifa eden antrenör Tolga Öngören'in yerine Ergin Ataman ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Euro League'de Türk takımları kötü bir hafta geçirdi. Evinde Pau Orthez'e yenilen Ülkerspor, görevinden istifa eden antrenör Tolga Öngören'in yerine Ergin Ataman ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Tecrübeli Hoca; "Amacım, iki kez kapısından döndüğüm Avrupa Ligi şampiyonluğunu Ülkerspor ile kazanmak" dedi.
Sezon başında herhangi bir takımla anlaşmadığını ve 'Avrupa Ligi şampiyonluğuna oynayan bir takımda çalışmak istediğini' söylediğini anlatan Ergin Ataman, şunları kaydetti: "Ülkerspor'u Avrupa Ligi'nde dörtlü final oynatarak şampiyon yapmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" görüşünü dile getirdi. Ergin Ataman, geçtiğimiz yıllarda Türk Telekom, Karşıyaka ve Efes Pilsen'de görev yaptı, sonra İtalya'nın Montepaschi Siena takımında başarılı bir dönem geçirdi.
Mahmuti: Karşılık veremedik
Euro League C Grubu altıncı maçında deplasmanda Polonya'nın Idea Slask takımına 76-69 yenilen Efes Pilsen de yenilginin üzüntüsü yaşanıyor. Antrenör Oktay Mahmuti, rakiplerinin ikinci yarıdaki sert oyun anlayışına, kendilerine yakışmayacak biçimde cevap veremediklerini söyledi. Maça iyi başladıklarını, oyunu kontrol ettiklerini belirten Mahmuti, ikinci yarıda istedikleri savunmayı yapamadıklarını vurguladı.
Erkekler Avrupa Kupası'nda, diğer Türk temsilcisi Tekelspor'u yenen ve üçüncü maçından da galibiyetle ayrılan Tuborg Pilsener, ikinci tura kalmayı garantiledi. B Grubu'nda haftayı boş geçiren lider Fenerbahçe de, son maçında Makedonya'nın Rabotniçki takımını yenerse, grup birincisi olarak ikinci tura çıkacak. (Spor Servisi)