Blanc: Grubun favorisi onlar

Bordeaux Teknik Direktörü Lauren Blanc, grupta favorinin Galatasaray olduğunu söyledi. Genç teknik adam "Maçı kendi evimizde oynamak bizim için avantaj. Galatasaray, Avrupa tecrübesi de yüksek olan bir marka.

BORDEAUX - Bordeaux Teknik Direktörü Lauren Blanc, grupta favorinin Galatasaray olduğunu söyledi. Genç teknik adam "Maçı kendi evimizde oynamak bizim için avantaj. Galatasaray, Avrupa tecrübesi de yüksek olan bir marka. Türkiye'nin güçlü ekiplerinden biri. Bu maçın sonucu grubun kaderini direkt etkilemez ama ışık tutar" dedi.
Galatasaray'da Hakan Şükür ve Lincoln'ün sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecek olmalarıyla ilgili olarak, "Her ikisi de çok önemli oyuncular" diyen Blanc, "Biz, oyunculara göre değil, sisteme göre oynarız. Hakan Şükür'ü göremeyecek olmaktan dolayı da üzgünüm" diye konuştu.
Ayrıca, sarı-kırmızılı takımın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon karşılaştıklarına göre daha güçlü olduğunu kaydeden Lauren Blanc, "Galatasaray çok iyi transferler yaptı. Türkiye'deki arkadaşlarım da rakibimizin geçen sezona göre çok daha güçlü olduğunu söylediler" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)