Blatter'den destek: 2020 adaylığınıza prova olacak

Blatter'den destek: 2020 adaylığınıza prova olacak
Blatter'den destek: 2020 adaylığınıza prova olacak

ZÜRİH - 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında Türkiye ’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın hazırlıkları dün İsviçre’nin Zürih kentindeki FIFA Genel Merkezi’nde görüşüldü. Oturumda konuşma yapan FIFA Başkanı Sepp Blatter, bu şampiyonanın Dünya Kupası’nın ardından ikinci sırada bir önemi haiz olduğunu belirterek, ev sahipliğinin 2020 Avrupa Şampiyonası’nı düzenlemek için aday olan Türkiye’nin bu süreci için iyi bir prova olacağının altını çizdi. Türk futboluna övgüde bulunan Blatter şöyle konuştu: “Sorunlar yaşıyor olabiliriz, ama biz dünyada 300 milyon kişilik bir ailenin üyesiyiz. Bunların hepsinin bir melek olması mümkün değil, fakat iyi bir çalışma yapıyoruz.”
Bugün dünya liglerinde isim yapmış birçok futbolcunun bu kupalarda kendini gösterme imkânı bulduğunu dile getiren Blatter, bu futbolcular arasında Trezeguet, Messi, Kaka, Van Basten, Robben, Luis Figo, Casillas, Iniesta, Piquet, Raul’un yanı sıra Türk futbolcu Emre Aşık’ı da saydı.
UEFA 1. Başkanvekili ve FIFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik de Blatter’e ithafen, “Size iki şey için teşekkür etmek istiyorum. Birincisi, bizim bu kupayı düzenleme talebimizi kabul ettiğiniz için, ikincisi ise bize yıllar içinde gösterdiğiniz itimat için” dedi.

‘Başarılı olmamız lazım’
TFF Başkanı Yıldırım Demirören de organizasyonu başarıyla yapacaklarını belirtip “Türkiye’de yapılacak bir turnuvada, Türkiye Milli Takımı’nın en iyi şekilde başarılı olması gerekiyor. Teknik kadromuzla bu doğrultuda çalışıyoruz” diye konuştu.