Bobo üç yıllığına Kayserispor'da

Bobo üç yıllığına Kayserispor'da
Bobo üç yıllığına Kayserispor'da
Beşiktaş'ın eski oyuncularından Bobo, Kayserispor'la 3 yıllık sözleşme imzaladı. Brezilyalı futbolcu, "Kayserispor'u kariyerime katkı sağlayacağı için tercih ettim. Türkiye benim ikinci vatanım" dedi.

Demet ÖZTÜRK

KAYSERİ - Kayserispor’un Karpuzatan tesislerinde düzenlenen törenle kendisini sarı kırmızılı yapan mukaveleyi imzalayan Bobo, Türkiye ’de daha önce Beşiktaş ’da gösterdiği başarıyı burada da tekrarlamak için Kayserispor’a geldiğini söyledi.

Sambacı futbolcu, ”Türkiye benim ikinci vatanım. Buraya başarılı olmak için geldim. Kariyerime çok katkı sağlayacağı için buraya tercih ettim. Ocak ayından bu yana, Kayserisporlu yöneticilerle görüşüyoruz. Benimle sürekli ilgilendiler ve konuştular. Kayserispor Süper Lig ’de hedefleri büyük olan bir takım. O nedenle Kayserispor’u tercih ettim. İyi bir kamp ve hazırlık maçları derken lige bomba gibi gireceğim. Brezilya’dan sonra Türkiye benim ikinci vatanımdır. Burada kendimi evimde hissediyorum.Brezilya’da iken, Kayserisporun ikinci yarı maçlarını izledim. İyi performans gösteremediler. Bu yıl daha başarılı oluruz” diye konuştu.

Kayseri’yi ve Kayserispor tesislerini begendiğini belirten Bobo, ”Mersin İdmanyurdu’nun benimle ilgili suçlamalarına katılmıyorum. Zira, ben devre arasından bu yana Kayserispor’la konuşuyorum. O nedenle, sarı kırmızılı kulübün şartları ve hedefi beni etkiledi. Kayserisporun her konudaki önerileri uygun geldi ve kariyerimi düşündüm” dedi.

Kayserissporlu yöneticilerde, Mersin İdmanyurdu’nun Bobo konusundaki eleştiriline yanıt vererek, ”Biz Bobo ile ilk yarı bitiminden beri görüşüyoruz. Üstelik Bobo, bir kulübün oyuncusu değil. Mersin İdmanyurdu kulübüyle de arasında bir anlaşma yok. Biz elinde bonservisi olan bir oyuncuyu renklerimize kattık. Mersin kulübümüz bizi bu konuda suçlayamaz” dediler.

Kulüp Genel Menereji Süleyman Hurma ’da Amrabat konusunun artık kapandığına değinerek” Amrabat konusunda bugüne dek biz tüm koşulları yerine getirdik. Amrabat’la ilgili konuşacak bir şey yok. Karşı tarafta bunu yerine getirsin. Dayatmalara boyun eğmeyiz. Amrabat konusu artık gündemimizden çıkacak. Enerjimizi daha yararlı işlerde kullanacağız. Transferler sürecek” dedi. (dha)