Boğaz'da yelken gösterisi

Shop&Miles VISA Bosphorus Cup 2003 yelken yarışları dün başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın Kuruçeşme'den startını verdiği yarışa katılan tekneler, Beykoz'a doğru yol aldı.

İSTANBUL - Shop&Miles VISA Bosphorus Cup 2003 yelken yarışları dün başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın Kuruçeşme'den startını verdiği yarışa katılan tekneler, Beykoz'a doğru yol aldı. Yaklaşık 45 teknenin mücadele ettiği yarışlar, İstanbul Boğazı'nı rengarenk bir görsel şölene çevirdi. Tekneler, gezi-yarış, yarış, gezi ve destek olmak üzere dört ayrı kategoride yarıştı. Beykoz'daki şamandıranın etrafından dönen tekneler, rüzgarı arkalarına aldıklarında 'balon' yelkenlerini açtı. Yelken yarışları için oldukça zorlu bir etap olan Boğaz'da, tekneler kıyıya yakın ilerledi ve akıntılara göre konumlandı.
Çok sayıda İstanbullu da Boğaz'ın kıyısında toplanarak rengârenk yelkenlerin yarışını izledi. Oldukça heyecanlı geçen yarış Çırağan Sarayı önünde sona erdi. Garanti Bankası Shop&Miles ve VISA'nın sporsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen yarışın bugünkü final bölümünde ise Fenerbahçe Kalamış açıklarından start alacak olan teknelerin hedefi
Adalar olacak. Bitiş ve ödül töreni ise Ataköy Marina'da yapılacak. (Spor Servisi)