Boğaz'ı değil kasabayı seçti

Galatasaray'da Sonny Anderson şoku yaşanıyor. Önceki gün Ali Dürüst'ün, "Anderson ile son görüşmeleri yapıyoruz" demesinin üzerinden birkaç saat sonra İspanya'nın Villareal takımına imza atması herkesi şaşırttı.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da Sonny Anderson şoku yaşanıyor. Önceki gün Ali Dürüst'ün, "Anderson ile son görüşmeleri yapıyoruz" demesinin üzerinden birkaç saat sonra İspanya'nın Villareal takımına imza atması herkesi şaşırttı. Sarı-Kırmızılıları hayal kırıklığına uğratan Brezilyalı golcünün, şaşırtan imzasından önce Galatasaray'la her konuda anlaştığı ve yöneticilere üç gün süre vererek, alacağı ücretin bir kısmını peşin isteyerek banka teminatı talep ettiği öğrenildi. Anderson'un, Sarı-Kırmızılı yöneticilere verdiği sürenin önceki gün dolduğu ancak yönetimin Türkiye'de hiçbir bankadan gerekli teminatı veremediği bunun üzerine de Anderson'un kendisini isteyen İspanyol ekibine imza attığı öğrenildi. Brezilyalı golcüyü alabilmek için her yolu deneyen Galatasaray'ın karşısına yine maddi krizin çıkması ve nakit akışının sağlanamaması, bu transferin gerçekleşmemesinde önemli rol oynadı.
Galatasaray'ın elinden Sonny Anderson'u kapan Villarreal, İspanya'nın en mütevazı kulüplerinden biri. 1998'den bu yana İspanya Birinci Ligi'nde yer alan Villarreal'in en iyi derecesi yedincilik olabilmiş. Valencia yakınlarındaki 40 bin nüfuslu Villarreal kasabasının en önemli gelir kaynağı seramik fırınları... Bu küçük kasabanın kısıtlı bir bütçeyle mücadele eden takımı, bugüne kadar Avrupa Kupaları'na katılmayı hiç başaramamış. Sonny Anderson'un günlerce Galatasaray'dan ciddi bir teklif bekleyip, sonunda tercih ettiği Villarreal'in bir diğer ilginç özelliği de renklerinin Sarı-Lacivert olması!
Frank de Boer'i ikna turları başladı
Barcelona'lı savunma oyuncusu Frank De Boer'i da kadrosuna katmak isteyen Sarı-Kırmızılı yönetimin, bu oyuncudan haber beklediği ifade edildi. Katar'dan 3 milyon Euroluk bir teklif alan ve inceleme yaparak karar verebilmek için bu ülkeye giden de Boer'i Al Said takımına imza atmadan önce ikna etmeye çalışan yöneticiler, Hollandalı yıldıza 2 milyon Euroluk bir teklif iletip, İstanbul'a davet ettiler.
Öte yandan üç yıl aradan sonra Galatasaray'a dönen Hakan Şükür'ün, eski yuvasına dönerken büyük bir fedekarlığa da imza attığı öğrenildi. Yıldız oyuncunun sadece eski takımında forma giyebilmek için boş mukaveleye imza atarken, son olarak menajerleri aracığılıyla Katar'ın Al Said takımından kendisine teklif edilen 2.5 milyon Euro'luk teklifi reddettiği, ısrarla peşinden koşan İngiliz Fulham'ın önerisini de geri çevirdiği bildirildi.