Boğaziçi Köprüsü'nde 'meşaleli' taraftar şov

Dün geceki maç, Beşiktaş'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanırken taraftarlar, maçtan saatler öncesinde Nevzat Demir Tesisleri önünde toplandı.

  • Dün geceki maç, Beşiktaş'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanırken taraftarlar, maçtan saatler öncesinde Nevzat Demir Tesisleri önünde toplandı. Yaklaşık 200 araçlık bir konvoy oluşturan taraftarlar, tezahüratlar eşliğinde, takım otobüsünü tesislerden, İnönü Stadı'na kadar getirdi. Taraftarlar, Boğaziçi Köprüsü üzerinde araçlarını durdurup, aşağı indi. Taraftarlar, bir süre köprüyü trafiğe kapayıp meşaleler yaktı ve takımları lehine tezahüratlar yaptı.
  • Dün İnönü'de seyirci yoktu ama pankartlar vardı. Çanakkale Zaferi'nin 92. yıl dönümü nedeniyle kulüp tarafından 'Şehitlerimiz, sizleri saygı ve minnetle anıyoruz. Emanetiniz şerefimizdir' pankartı asıldı. Ayrıca Çanakkale'de şehit düşen Beşiktaşlı sporcular Kazım, Asım, Rıdvan, Doktor Ali, Doktor Mehmet, Alican, Doktor Sabri, Muallim Şadi ve Behzat'ın formaları 'Kapalı'ya asıldı. Taraftarların pankartlarında ise şu ifadeler vardı: 'Sevdaya yasak koyanın dünyada yeri olmaz', 'Sana gelmediğim gün, öldüğüm gündür benim', 'Silemezler gönlümden ne aşkını ne seni', 'Eros aşkı bizden öğrensin.'
  • Beşiktaş Asbaşkanı Celalettin Kolot, hafta içinde Gökhan Zan ile yaşadığı tartışmayla ilgili olarak maç öncesi Lig TV'ye yaptığı açıklamada, "Gökhan Zan yanımdan geçerken selam vermedi. Ben de gerekli ikazı yaptım. Gökhan Zan gibi diğer futbolcular da Beşiktaş duruşunu bilmeli. Şimdi aramızda bir problem yok. Bir saat sonra yanıma geldi, özür diledi" dedi.
  • Vestel Manisaspor-Sakarya-spor maçında hakem Cüneyt Çakır'a yapılan fiili saldırı nedeniyle dünkü mücadelenin hakemleri karşılaşmaya yedi dakika geç çıktı.