'Bordeaux hezimetten ucuz kurtuldu'

Fransız basını, Bordeaux'nun Galatasaray karşısında 1-0 geride kapattığı ve fark yemekten kalecisi Rame'nin kurtarışları sayesinde kurtulduğu bir ilk yarıdan sonra ikinci yarıda bulduğu gollerle 2-1 galip...

PARİS - Fransız basını, Bordeaux'nun Galatasaray karşısında 1-0 geride kapattığı ve fark yemekten kalecisi Rame'nin kurtarışları sayesinde kurtulduğu bir ilk yarıdan sonra ikinci yarıda bulduğu gollerle 2-1 galip gelmesini 'Acılar içinde bir zafer', 'Zafer, sadece o kadar' ve 'Adil olan beraberlikti' gibi ifadelerle yorumladı. Mavi-Beyazlı kulübün internet sitesi, galibiyeti "İlk yarıda öyle bir ambiyans vardı ki sanki İstanbul'da gibiydik. İkinci yarıda ise bambaşka bir oyun oynadık" sözleriyle duyurdu. Fransa medyasından karşılaşmayla ilgili satırbaşları şöyle:
L'Equipe: "Bordeaux, oynadığı son beş maçta ilk kez kazandı. Galatasaray tam beş net fırsatı harcadı. Ev sahibi, sadece 15 dakika futbol oynadı ve istediğini aldı. Bordeaux, 'güzel oyun' etiketini hak etmedi. Galatasaray ise Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalsa da hâlâ Avrupa standartlarında bir takım. (Grup fikstürünün, Helsinborg ve İsveç'teki hava koşulları nedeniyle değiştirilmesini kastederek) Bu maç iyi ki İstanbul'da oynanmadı."
'Adil olan beraberlikti'
Le Monde: "Türkler, ilk yarıda Bordeaux savunmasında fazlasıyla boş alan buldular. Bordeaux, ikinci yarıda rüzgârı tersine çevirmeyi başardı ve her takımın sadece dört maç oynadığı bu kadar kısa bir grup aşamasının başlangıcında iyi iş çıkardı."
France Football: "Rame'nin ilk yarıdaki kurtarışları, farklı yenilgiyi ve skandalı önledi. Yoksa Bordeaux yerle bir olurdu. Mavi-Beyazlılar, acılar içinde bir zafer kazandı."
Sud Ouest: "Zafer, sadece o kadar. Bordeaux, UEFA Kupası'na rüya gibi bir başlangıç yaptı ama sorunlar ve endişeler devam ediyor. Maç en azından berabere bitmeliydi, adil olanı buydu. Galatasaray kısıtlı yeteneği nedeniyle bekle ve gör politikası izleyip kontra anlarını bekledi. Rame olmasa farka giderlerdi."
Bordeaux'nun resmi internet sitesi: "Taraftarlarımız tribünleri epeyce boş bıraktı fakat Türkler yerlerini almışlardı. Bunun üstüne bir de 21. dakikada Nonda'nın penaltısıyla geriye düştük, sanki artık İstanbul'da gibiydik. Neyse ki ikinci yarıda tamamıyla farklı bir oyun çıkardık ve esas karakterimizi ortaya koyduk." (Spor Servisi)