Borsada Fenerbahçe farkı

Borsada Fenerbahçe farkı
Borsada Fenerbahçe farkı
Borsa İstanbul'da işlem gören spor hisseleri içinde Fenerbahçe Futbol AŞ hisseleri, ilk çeyrekte yüzde 42 değer kazanarak ezeli rakiplerine fark attı.

İSTANBUL - Fenerbahçe Futbol AŞ, Spor Toto Süper Lig'de alınan başarılı sonuçlar ve şampiyonluk yolunda rakipleri ile arasındaki puan farkını açmasının desteği ile yatırımcısına ilk üç ayda yüzde 41,5 kazandırdı.

Ersun Yanal'dan Mancini'ye cevap


Ligde en yakın rakibine 10 puan fark atan Fenerbahçe'nin Borsada işlem gören şirketi, ilk çeyrekte 2012 yılı kapanışı olan 28,3 TL'den yüzde 41,5 artışla 40,5 TL'ye yükselerek yatırımcısının yüzünü güldürürken, toplam piyasa değeri de 1 milyar TL'yi aştı.

Borsada işlem gören diğer spor hisseleri arasında Beşiktaş Futbol AŞ aynı dönemde yatırımcısına yüzde 7,3 kazandırırken, Galatasaray Sportif AŞ hisse senedinin getirisi yüzde 5,3'te kaldı. Ligde alınan başarısız sonuçların en fazla etkilediği Trabzonspor Sportif AŞ hisseleri ise ilk çeyrekte yatırımcısına yüzde 10 zarar ettirdi.

Fenerbahçe 3 - 0 Bursaspor


PİYASA DEĞERİNDE EZELİ RAKİBİNİ İKİYE KATLADI

2013 yılı kapanışında 708 milyon lira olan Fenerbahçe'nin toplam piyasa değeri, ilk çeyrekteki hızlı yükselişin ardından Mart ayı kapanışı itibariyle 1 milyar 1 milyon 250 bin liraya çıkarak, böylece Galatasaray'ın 491 milyon 341 bin 500 lira olan toplam piyasa değerinin iki katını aştı.

İlk çeyrek sonu itibariyle Beşiktaş'ın toplam piyasa değeri 460 milyon 800 bin lira olurken, Trabzonspor'un piyasa değeri ise 102 milyon 500 lira olarak gerçekleşti.

Analistler, spor şirketlerinin özsermaye ve borçluluk sorunlarına, bedelli sermaye artırım ve borçlanma aracı ihraçları gibi adımlarla çözüm arayışlarına karşın borsa performanslarının taraftarlık etkisinin ağır basması ile pozitif olduğunu belirterek, futbol kulüplerinin yeşil sahalardaki başarılarının hisse performansı üzerinde birinci derecede belirleyici olduğunu kaydediyor. (AA)

G.Saray'dan F.Bahçe'ye: Alkış yok!