Bosna Hersek'e destek alkışı!

Euro 2008 yolundaki son maç için Ali Sami Yeni Stadı'na gelenler tarihi bir gece yaşadı. Karşılaşma öncesi dağıtılan Türk bayraklarıyla tribünler tamamen kırmızı beyaz renklere bürünürken, taraftarlar karşılaşma öncesi tüm futbolcuları teker teker çağırarak alkışladı.

  • Euro 2008 yolundaki son maç için Ali Sami Yeni Stadı'na gelenler tarihi bir gece yaşadı. Karşılaşma öncesi dağıtılan Türk bayraklarıyla tribünler tamamen kırmızı beyaz renklere bürünürken, taraftarlar karşılaşma öncesi tüm futbolcuları teker teker çağırarak alkışladı. Kapalı tribündeki Türk taraftarlar, bir ara 'Bosna Hersek oley', 'Sabri, Bosna'yı buraya getir' diye tezahürat yaptı. Bosna Hersekli oyuncular, ısınma sırasında kapalı tribünün önüne giderken, taraftarların tezahüratına el sallayarak karşılık verdi.
  • Karşılaşma öncesi taraftarlara, basın ve protokol tribünlerine toplam 50 bin çiçek dağıtıldı. İnterflora Çiçekçileri Derneği ve Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği'nin önderliğinde, Çiçek Tanıtım Grubu'nun organizasyonunda, stada gelenlere, toplam 50 bin dal kırmızı ve beyaz karanfil ile gül dağıtıldı. Milli futbolcular karşılaşmaya çıkarken, sahaya çiçekler atıldı. Bu arada, statta, karşılaşma öncesi tribünlere yansıtılan lazer ışığıyla, milli takım lehine sloganlar yazıldı.
  • Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da muhteşem geceyi takip edenler arasındaydı. Protokol tribününde Başesgioğlu'nun yanı sıra UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da karşılaşmayı izledi. Ünlü konuklar arasında eski Galatasaraylı Hasan Kabze ve bir dönem Trabzonspor'u çalıştıran Vahid Halilhodziç de vardı.
  • Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Norveç karşısında sahaya sürdüğü ilk 11'den (zorunlu İbrahim Kaş-Gökhan Gönül değişiklliğini saymazsak) tek değişiklik yaptı. Terim, Norveç maçında sarı kart görerek cezalı duruma düşen Volkan Demirel'in yerine Bosna Hersek maçında kaleyi Rüştü Reçber'e teslim etti. Kariyerini Beşiktaş'ta sürdüren Rüştü, yedi maç sonra milli formayı giydi. En son Bosna Hersek ile 2 Haziran 2007'de deplasmanda yapılan karşılaşmada forma giyen Rüştü sahaya kaptan olarak çıktı.
  • Türk sporseverler, son aylarda çoğu maçta olduğu gibi şehitlerle ilgili tezahürat yaparken, tribünlere çeşitli pankartlar asıldı. Karşılaşmada tribünlere 'Türk-Kürt kardeştir; bölücüler kalleştir', 'Şehitler ölmez', 'Hepimiz Mehmetçiğiz' pankartları asıldı. Bosna tribünlerinde ise federasyonu protesto eden bir pankart dikkat çekti.


    Ampute Milli Takımı üçüncülük sevincini Sami Yen'de bir kez daha yaşadı. Maçı 'Terim ailesi'nin yanı sıra Trabzonspor'un eski çalıştırıcısı Vahid Halilhodziç de izledi..