Bosna sahaya gençleri sürecek

Bosna Hersek Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Fuad Muzuroviç, Türkiye maçının iyi bir atmosferde geçmesi dileğinde bulundu. Muzuroviç, takımının dün akşam Ali Sami Yen Stadı'nda yaptığı antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında...

İSTANBUL - Bosna Hersek Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Fuad Muzuroviç, Türkiye maçının iyi bir atmosferde geçmesi dileğinde bulundu. Muzuroviç, takımının dün akşam Ali Sami Yen Stadı'nda yaptığı antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Norveç'i yenerek Avrupa Şampiyonası finallerine gitme umudunu hayli artırdığını belirterek, "Bizim Norveç maçında amacımız neyse, yarın da o olacak. Amacımız iyi oynayıp, buradan iyi anılarla ayrılmak" dedi. Muzuroviç, bugünkü maçta gençlere önem vereceğini kaydederek, "Kimi oyuncularım şu anda aramızda değil. Yarın (bugün) gençlere önem vereceğiz. Sonuç ne olursa olsun, maç iyi bir atmosferde geçsin" diye konuştu. Bu arada Bosna Hersek Milli Takımı, Türkiye maçının hazırlıklarını, dün akşam Ali Sami Yen Stadı'nda yaptığı antrenmanla tamamladı.
Boliç'ten uyarı
Fenerbahçe ve Galatasaray ile ligin başka takımlarında bir dönem forma giyen Boşnak asıllı futbolcu Elvir Boliç, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubunda bugün Türkiye ile Bosna Hersek arasında yapılacak maçta, gönlünün Türk Milli Takımı'ndan yana olduğunu söyledi. Lig TV'nin programına katılan Boliç, maçla ilgili karmaşık duygular yaşadığını belirterek, "Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'na gitmesini istiyorum ama Bosna Hersek'in iddiası olsaydı ya da ben oynayacak olsaydım, çıkıp sahada en iyi şekilde mücadele ederdim" dedi. Bosna Hersek milli takımındaki futbolcuların da Türkiye'ye sempatisi olduğunu kaydeden Elvir Boliç, "Tabii ki çıkıp ellerinden geleni yapacaklar. Norveç'in tam tersi bir takım sahada olacak. Türkiye, Bosna Hersek'in topla oynamasına izin verirse sıkıntı yaşar" diye konuştu.
Susiç'in Türkiye'ye inancı tam
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, Türkiye-Bosna Hersek maçına ilişkin olarak, "Bosna'da herkesin kalbi Türk Milli Takımı için atacaktır" dedi. Yeşil-Mavili takımın Boşnak asıllı Fransız teknik direktörü, dün yaptığı açıklamada, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve Ay-Yıldızlı futbolcuları Norveç galibiyetinden dolayı kutladığını belirtti. Yıllardır bu kadar güzel bir futbol ortaya koyan Türk Milli Takımı izlemediğini ifade eden Susiç, "Norveç karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Türkiye, bu şekilde anlamlı bir galibiyetten sonra kesinlikle Avrupa Şampiyonası'na katılacaktır" dedi. (Spor Servisi, aa)