Bosque için karar 19 Kasım'da

Beşiktaş'ta hâlâ kesin bir sonuca ulaşılamayan teknik direktör Vincente Del Bosque'nin tazminatı davasında son gün 19 Kasım olarak belirlendi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ta hâlâ kesin bir sonuca ulaşılamayan teknik direktör Vincente Del Bosque'nin tazminatı davasında son gün 19 Kasım olarak belirlendi. Siyah-Beyazlı kulüp ile İspanyol teknik adam ve yardımcılarına verilecek tazminat konusundaki dava ilk olarak Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), daha sonra da İsviçre Federal Mahkemesi'nin kararıyla Del Bosque lehine sonuçlanmıştı. İtirazlarını sürdüren Beşiktaş FIFA'ya başvurarak konunun bir kez daha incelenmesi gerektiğini belirtmişti. Bu başvuru üzerine her iki tarafın tekrar biraraya gelip görüşmeleri kararını alan FIFA, görüşme tarihi olarak 19 Kasım'ı belirledi.
Bu arada Şampiyonlar Ligi'nden alacağı paranın UEFA tarafından bloke edilme kararına itiraz eden Beşiktaş, aralık ayında ödenmeye başlanacak olan bu paranın Del Bosque davasının bedeli olarak, İspanyol teknik adam ve yardımcılarına verilmemesi için çalışmalarını sürdürüyor.