Boston Celtics rekora doğru

Boston Celtics... 16 NBA şampiyonluğuyla bu alanda rekoru elinde bulunduran, Larry Bird, Kevin McHale ve Robert Parish gibi efsane isimlerle büyük başarılara imza atan bu kulüp bugünlerde tam anlamıyla dibe vurmuş durumda.

MINNEAPOLIS - Boston Celtics... 16 NBA şampiyonluğuyla bu alanda rekoru elinde bulunduran, Larry Bird, Kevin McHale ve Robert Parish gibi efsane isimlerle büyük başarılara imza atan bu kulüp bugünlerde tam anlamıyla dibe vurmuş durumda. Doğu Konferansı'nda son durumda bulunan Yeşil-Beyazlılar, Minnesota'ya Ricky Davis'in son saniye sayısıyla 109-107 yenilerek üst üste 18. yenilgisini aldı ve bir kulüp rekoruna imza attı. Ancak yine de NBA rekoruna çok var. Ligde bu rekorun sahibi, üst üste 24 maç kaybeden Cleveland Cavaliers.
Diğer sonuçlar: Philadelphia-Dallas: 89-106, Washington-Portland: 73-94, Miami-San Antonio: 100-85, Indiana-Clippers: 94-80, Cleveland-Lakers: 99-90, Phoenix-Chicago: 103-116, Sacramento-Seattle: 103-114, Golden State-Atlanta: 105-106. Öte yandan, Denver Nuggets'lı Carmelo Anthony ve Dallas Mavericks'te forma giyen Josh Howard, All Star kadrosuna dahil oldu. Batı Konferansı takımına önceden seçilen Houston Rockets'lı Yao Ming ve Utah Jazz'dan Carlos Boozer'ın sakatlıkları sebebiyle kadrodan çıkarılmasından sonra, taraftar ve antrenörler tarafından seçilmeyen iki oyuncu böylece 18 Şubat'ta Las Vegas'ta sahaya çıkma fırsatı yakaladı. (Spor Servisi)