Botaş'ın keyfine diyecek yok

Bayanlar Basketbol Ligi'nde lig şampiyonu olan Botaşlı oyuncular, bu sezon kazandıkları üç kupayı kutladı. Başkan Gürhan Ünal deneyimli bir kadroya sahip olduklarını kanıtladıklarını belirterek, "Sezon içinde 7 yenilgi almıştık.

ADANA - Bayanlar Basketbol Ligi'nde lig şampiyonu olan Botaşlı oyuncular, bu sezon kazandıkları üç kupayı kutladı. Başkan Gürhan Ünal deneyimli bir kadroya sahip olduklarını kanıtladıklarını belirterek, "Sezon içinde 7 yenilgi almıştık. Kimse bize şans tanımıyordu. Ancak inancımızı yitirmedik ve sezonu üç kupayla kapadık. Buraya kadar gelmemiz sanıldığı gibi kolay olmadı. Sorunlu bir dönemi aşarak buraya geldik. Yeni sezonda hedefimiz Avrupa Şampiyonu olmaktır" dedi.
Antrenör Ceyhun Yıldızoğlu sezon içinde sıkıntılar yaşadıklarını vurgulayarak, "Irak savaşı nedeniyle bazı yabancı sporcular bizde oynamak istemedi. Buna rağmen elimizdeki kadro çok iyi maçlar çıkardı. Arzu, Dilek, Şaziye ve Aylin gibi sürekli milli takımlarda oynayan deneyimli oyuncularımız var. Özveriyle çalışan oyuncularımızı kutluyorum" diye konuştu. Takım kaptanı Aylin Yıldızoğlu ise, "Her çıktığımız maçta iki kişilik oynamaya çalıştım. Ceyhun'un eşim olmasını hiçbir zaman istismar etmedim. Antrenman ve maçlarda herkesten daha çok çaba gösterdim. Botaş'ın marka olduğunu bir kez daha kanıtladık" dedi. (Spor Servisi)