'Böyle başbakan bir daha gelmez'

'Böyle başbakan bir daha gelmez'
'Böyle başbakan bir daha gelmez'
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, TBMM Plan ve Bütçe Alt Komisyonu'nda görüşülen vergi affı ile ilgili, kulüp başkanları ve yöneticilere seslendi.

ANKARA - İlhan Cavcav, söz konusu kanun çalışmalarının, hükümet yetkilileri ve işinin ehli uzmanlarca yapıldığını belirterek, "Böyle bir kararı alan yetkililerin, çalışmaları yapan uzmanların elbette bir bildiği vardır" diye konuştu.

Cavcav'dan çok ilginç öneri


Türk ekonomisine faydası olacak bütün düzenlemelerin arkasında olduklarını dile getiren Cavcav, "Bu düzenlemelerden futbol kulüpleri olarak bizler de faydalanacağız" ifadelerini kullandı.

Futbol kulüplerinin başkan ve yöneticilerine "ağabeyleri olarak ayaklarını yorganlarına göre uzatmaları" tavsiyesinde bulunan Cavcav, "Özellikle aftan yararlanacak büyük kulüpler için söylüyorum, böyle bir başbakan bir daha gelmez" dedi.

Gençlerbirliği Kulübü'nün, 1 kuruş dahi vergi borcunun bulunmadığını kaydeden İlhan Cavcav, "Kırk yıldır bu sektörün içinde olan biriyim. Futbol kulüplerinin gidişatını hiç iyi görmüyorum. Gençlerbirliği'nin 1 lirasını bin liraymış gibi harcıyoruz, buna da mecburuz, sorumluluklarımız var. Diğer kulüp yöneticileri de böyle davranmalı. Kendilerinin yarın gideceğini ancak kulübün kalıcı olduğunu unutmasınlar" değerlendirmesini yaptı.

Galatasaray'dan vergi açıklaması


"DÜZEN ESKİ DÜZEN DEĞİL"

İlhan Cavcav, "UEFA mali kriterlerinin uygulanmaya başlanmasının ardından "artık düzen eski düzen değil" dedi.

Futbol kulübü yöneticilerine ağabeyleri olarak diğer kulüp yöneticilerine, "Başkan ya da yönetici olmak güzel ama sorumluluğu ağırdır, bunu bilerek çalışsınlar" uyarısında bulunan Cavcav, "Kendi işlerimizde göstermediğimiz titizliği kulüp maliyesinde göstermek zorundayız. Çünkü kulüpler yöneticilerin değil, o takımlara gönül verenlerindir" diye konuştu. (AA)

Hükümetten 340 milyon TL'lik kıyak!