Böyle dert dostlar başına

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, 11 Altın Adam Yarışması jüri toplantısında yaptığı konuşmayla taraftarlara umut dolu mesajlar yolladı.
Haber: MURAT AKBAŞ / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, 11 Altın Adam Yarışması jüri toplantısında yaptığı konuşmayla taraftarlara umut dolu mesajlar yolladı. "Hedefimiz geçen yıl yaptığımızı tekrarlamak" diye söze başlayan Rumen hoca şöyle devam etti: "Pek çok ekip güçlenerek lige başladı. Bu sezon ligin dengeli geçeceğini tahmin ediyorum. Bir yerlere gelmek kolay değil, ama geldiğiniz yerde kalmak daha da zor. Elimizdeki şampiyonluğu tutabilmek için dengeli ve akıllı olmamız lazım. Olacağız da."
Malatyaspor maçının cuma gününe alınması nedeniyle eleştirdiği Futbol Federasyonu hakkında da yorum yapan Lucescu, "Elimdeki futbolcularla Malatyaspor karşısına çıkmaktan korkmuyorum. Evet, takım kurmakta zorlanıyorum. Ama bunun nedeni çok geniş ve kaliteli bir kadroya sahip olmam. Televizyon yayınları nedeniyle bu durumu anlayabiliyorum. Ancak bence maçlar aynı gün saat 19.00 ve 21.00'de oynatılabilir. Çünkü bizler çok sık aralıklarla sahaya çıkacağız" diye konuştu.
Dünya Üçüncüsü takıma sahip olan bir ülkede görev yapmaktan onur duyduğunu ifade eden Mircea Lucescu sözlerini şöyle noktaladı: "Türk Milli Takımı'nı yakından takip ediyorum ve onlara yardım etmek istiyorum. Şenol Güneş mükemmel bir teknik direktör ve ligleri çok iyi takip ediyor. Milliler'in grup birincisi olarak doğrudan gideceğine inanıyorum.
Eleştiriler çok sert olduğu için şu an Türkçe öğrenmiyorum. Türkiye'de antrenörlük hayatım bittikten 3 ay sonra Türkçe konuşacağıma söz veriyorum."
Ahmet Hassan Türkiye'de mutlu
Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Ahmet Hassan, ligdeki şampiyonluk yarışında kendilerinin daha avantajlı olduğunu söyledi. Mısırlı futbolcu, "Çok iyi bir kadroya sahibiz. Savaşan bir takımımız var. Bu nedenle şampiyonlukta şans bizden yana diyebilirim" diye konuştu. Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme yaptığını, her futbolcu gibi kendisinin de bir gün Avrupa'da oynamayı düşündüğünü belirten başarılı futbolcu, Şampiyonlar Ligi'ndeki şanslarıyla ilgili olarak da "Eşleştiğimiz takımların hepsi güçlü. Bizim Lazio maçını kazanmamız gerekiyor. İlk maç olduğu için bizim en önemli maçımız. Lazio'yu yenerek, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" diye konuştu.
Kendisini Türkiye'ye getiren teknik adamın Güvenç Kurtar olduğunu belirten Ahmet Hassan, "Beni orta alan oyuncusu olarak aldı, ama buraya gelince savunmada oynadım. Bu benim savunma oyuncusu olarak tanıtımımda etken oldu. Savunmada, orta alanda, forvette oynarım. Bu benim için avantaj" dedi. 5 yıldır Türkiye'de olduğunu belirten futbolcu sözlerini şöyle tamamladı: "Çok mutluyum. Takıma da alıştım. Buraya gelmeden önce de tanıdıklarım, arkadaşlarım vardı. Beşiktaş'ta çok mutluyum. Takıma ve sisteme alıştım."