Böyle futbolcu da var!

Böyle futbolcu da var!
Böyle futbolcu da var!
Futbolcular, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi büyük organizasyonlarda yer almak için büyük çaba harcar. Real Sociedad forveti Vela ise tam tersi bir başvuru ile gündemde.

Carlos Vela, bu yaz Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılmak istemediğini belirterek, Meksika Futbol Federasyonu'ndan affını istedi. 'Zihinsel ve duygusal olarak' hazır olmadığını vurgulayan 24 yaşındaki golcü, dünya futbol kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

Basın toplantısında tehdit telefonu!


Meksika Futbol Federasyonu, resmi internet sitesi aracılığıyla, Carlos Vela'nın Meksika Milli Takımı'na seçilmek istemediğini kendilerine bildirildiğini açıkladı. Meksika Milli Takımı Teknik Direktörü Miguel Herrera ve federasyon yetkililerinin, oyuncu ile konuşmak için İspanya'ya gittiği ama Vela'nın fikrinin değişmediği belirtildi.

Başarılı oyuncu, 35 kez giydiği Meksika forması ile 9 kez ağları havalandırdı.

Stoch'tan hocasına küfür


BU İLK OLAYI DEĞİL

Carlos Vela, daha önce de yaptığı disiplinsiz hareketler yüzünden Meksika Futbol Federasyonu ile ters düşmüş ve ceza almıştı.

2010 yılında başkent Meksiko'da Kolombiya ile oynanan hazırlık maçını 1-0 kazanan Meksika'da bazı oyuncuların, maçtan sonra bir araya gelerek parti düzenledikleri ve iç yönetmeliğe karşı geldikleri basına yansımış ve bu olay nedeniyle federasyon, en ağır cezayı o dönem Arsenal takımında oynayan Carlos Vela ve İskoçya'nın Celtic takımında forma giyen Efrain Juarez'e vermişti. İki oyuncu da 6 ay süreyle milli takımdan men edilmişti.

2011 yılında milli takıma geri dönen Carlos Vela, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmayı reddetmişti. Vela'sız Meksika, 2012 Olimpiyatları'nda büyük bir sürpriz yaparak finalde Brezilya'yı yenerek altın madalya kazanmıştı.

Meksika, 2014 Dünya Kupası'nda A Grubu'nda ev sahibi Brezilya, Hırvatistan ve Kamerun ile aynı grupta mücadele edecek. Sercan SAPANATAN (DHA)

Mourinho yine şaşırttı