"Böyle şampiyon olunmaz"

"Böyle şampiyon olunmaz"
"Böyle şampiyon olunmaz"
Roberto Mancini, dış sahada yeteri kadar agresif ve istekli olmadıklarını belirterek, "Şampiyonluğun yolu deplasmanda kazanmaktan geçiyor. Kalan 4 dış saha maçında 3 puan almamız şart" diye konuştu.

İtalyan teknik adam, 0-0’lık beraberlik nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadı. Kaybedilen iki puanı, deplasmanda gol yollarında yaşadıkları sıkıntılara bağladı.

İşte Galatasaray'ı çıldırtan pozisyon!


Roberto Mancini, “İlk yarıda iyi oynadık. Şanslar yakaladık ancak deplasmanda gol atamıyoruz. Bizim sorunumuz bu. Pozisyon buluyoruz, kendimize şanslar yaratıyoruz ama bunları sayıya çeviremiyoruz. İki forvet de oynasak, üç forvet de oynasak bir türlü gol atamıyoruz. Yine de galibiyeti hak eden taraf bizdik” ifadelerini kullandı.

Mancini, deplasmandaki karşılaşmalarda daha agresif ve daha istekli oynamaları gerektiğinin de altını çizdi. İtalyan çalıştırıcı, dış sahada yaşanan kayıpların şampiyonluğa mal olup olmayacağıyla ilgili bir soruya ise, “Evet, şampiyonluğun yolu deplasmanda kazanmaktan geçer. Ligde dış sahada oynayacağımız dört maç daha var.

Şampiyon olmak istiyorsak bunlardan galibiyetle ayrılmamız şart. Artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor” diye konuştu.

Yekta, Mancini’yi çıldırttıKarşılaşmanın 72. dakikasında Yekta Kurtuluş, kendisine gelen topu Muslera’ya yollamak istedi. Ancak kötü bir vuruş yapınca Eneramo kaleciyle karşı karşıya kaldı, Hakan Balta son anda müdahale etti. Bu pozisyon Roberto Mancini’yi adeta çıldırttı. İtalyan çalıştırıcı, yedek kulübesinin camlarını yumrukladı, 76’da da Yekta’yı çıkarttı. (Fanatik)

Karabükspor 0 - 0 Galatasaray