Bratu'dan sarı-kırmızı övgüler

Galatasaray'ın transferin son gününde renklerine bağladığı Rumen Bratu, Kopenhag'da ilginç açıklamalarda bulundu. Transferin son gününde Galatasaray'a gelmesine de açıklık getiren Rumen futbolcu, "Bu tamamen Galatasaray'ın tercihidir.
Haber: İRFAN KURTULMUŞ / Arşivi

KOPENHAG - Galatasaray'ın transferin son gününde renklerine bağladığı Rumen Bratu, Kopenhag'da ilginç açıklamalarda bulundu. Transferin son gününde Galatasaray'a gelmesine de açıklık getiren Rumen futbolcu, "Bu tamamen Galatasaray'ın tercihidir. Son günde transfer edilmem kalitemin ölçüsünü ortaya koymaz. Sahada herkeskalitemi görecektir" derken, Fatih Terim ve Sarı-Kırmızılı kulübün taraftarlarına övgüler yağdırdı. İşte Bratu'dan seçmeler:

  • Sarı-Kırmızılı taraftarların beklentisinin büyük olduğunu biliyorum. Onlardan, bize güvenmelerini istiyorum. Daha uzun yıllar buradayız ve başarılı olacağız. Galatasaray, Avrupa'nın en büyük kulübü. UEFA şampiyonu olmuş, büyük hedefleri olan bir takım. Şampiyonlar liginde oynamayacağım için üzgünüm. Zorlu bir gruba düştük.
  • Takım içinde uyum mükemmel. Fatih Terim çok iyi bir hoca olmasının yanında iyi bir insan. Futbolcularıyla iletişimi, kelimenin tek anlamıyla mükemmel. Oyuncusunun sadece futboluyla değil, her sorunuyla yakından ilgileniyor. Dünyada böyle bir teknik adamın olduğunu sanmıyorum. Onunla çalışma şansı bulduğum için çok mutluyum.
  • Galatasaray'a gelmemdeki en önemli etken Popescu. Galatasaray'da oynayan Rumenler hep başarılı olmuştu. Biz de onların yolundan gidip, başarılı olacağız. Önümüzde Popescu ve Hagi gibi çok başarılı iki örnek duruyor.
  • İstanbulu harika bir şehir. İnsanı büyülüyor. En kısa sürede, Boğaz'ı ve tarihi yerleri gezmeyi düşünüyorum. 80 bin kişilik Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak olmam beni çok heyecanlandırıyor. Muhteşem bir taraftarın önünde çıkıp, onların beklentilerine cevap verecek olmanın heyecanını yaşıyorum.