Brazuca'yı ilk olarak Marufspor kullanacak!

Brazuca'yı ilk olarak Marufspor kullanacak!
Brazuca'yı ilk olarak Marufspor kullanacak!
2014 Dünya Kupası'nın resmi topu Brazuca ilk resmi maçına yarın İstanbul 1. Amatör Lig'de çıkacak!

Radikal.com.tr - 4 Aralık'ta görücüye çıkan, 2014 Dünya Kupası'nın resmi topu 'Brazuca' dünya ilk kez İstanbul 1. Amatör Lig'de sahaya çıkacak. Çankırı Marufspor-Güneştepespor maçında futbolseverler Brazuca'yı görecek!

Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda kullanılacak top 'Brazuca'  Clarence Seedorf ve Cafu gibi futbol yıldızlarının da hazır bulunduğu bir törenle, Rio de Janeiro'da tanıtılmıştı. Tanıtımı yapılacak bu topu ilk kullanan kulüp ise İstanbul 1. Amatör Lig ekibi Çankırı Marufspor olacak. Satışa çıkan topu temin eden Bayrampaşa temsilcisi, 1. Amatör Lig 12. Grup'ta yarın (7 Aralık Cumartesi) Güneştepespor'la oynayacağı karşılaşmada bu yeni topu deneyecek. Mücadele 10.45'te başlayacak.

İstanbul'da yaşayan, Çankırı-Maruf kasabalıların kurduğu Mavi-Beyazlı kulüp grubunda lider durumda bulunuyor.

Test edildi ama...
Adidas tarafından üretilen Brazuca, farklı bir tasarım kullanılarak şubat ayında İsveç ile Arjantin arasında yapılan ve Arjantin’in 3-2 üstünlüğüyle sona eren hazırlık maçı dahil bazı resmi maçlarda da denendi. Top Milan, Bayern Münih, Palmeiras ve Fluminense gibi kulüplerin yanı sıra FIFA 20 yaş altı Dünya Kupası'nda da test edildi ancak dünya üzerinde hiçbir kulüp henüz lansman sonrası topun son haliyle maç yapmadı.