Bremen'den Hajrovic başvurusu

Bremen'den Hajrovic başvurusu
Bremen'den Hajrovic başvurusu
Alacakları ödenmediği gerekçesiyle Galatasaray'dan ayrılan ve Werder Bremen'e transfer olan İzet Hajrovic konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

2013-2014 sezonun devre arasında 3.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Grasshoppers’tan Galatasaray ’a transfer olan fakat alacakları ödenmediği gerekçesiyle sezon sonunda kulüpten ayrılan Izet Hajrovic, Alman ekibi Werder Bremen’e transfer olmuş, hatta geçtiğimiz hafta da bir hazırlık maçında boy göstermişti. Boşnak oyuncu Galatasaray’ı, sarı-kırmızılı kulüp de Boşnak oyuncuyu FIFA’ya şikayet etmişti.

Galatasaray için sürpriz iddia


Alman basınına konuşan Werder Bremen Sportif Direktörü Thomas Eichin, kendilerinin de FIFA’ya başvurduğunu belirterek, “Hajrovic’in serbest kalması adına FIFA’ya başvurduk. Bunun gerçekleşeceğine olan inancımız tam” ifadelerini kullandı.

Galatasaray, FIFA’ya açtığı davada, Izet Hajrovic’ten Grasshoppers’a ödenen bonservis bedelinin yanı sıra ilk ödemenin faizi, 250 bin Euro manevi tazminat, davanın masrafları ve Hajrovic'in yerine alınacak oyuncunun tüm maliyetinin karşılanmasını talep ediyor. Boşnak oyuncu ise 4.5 yıllık sözleşmesinin tamamını kapsayan 4.5 milyon Euro'luk ücretini istiyor. (Ajansspor)

Sinan Bolat gerçekleri: Mus­le­ra gi­de­cek!