Brezilya 3-1 Hırvatistan

Brezilya 3-1 Hırvatistan
Brezilya 3-1 Hırvatistan
2014 Dünya Kupası'nın açılış maçında ev sahibi Brezilya, Neymar (2) ve Oscar'ın golüyle Hırvatistan'ı 3-1 devirerek, turnuvaya galibiyetle başladı.

Sao Paulo'daki Arena Corinthias'da oynanan karşılaşmada Hırvatistan, 11. dakikada Marcelo'nun kendi kalesine attığı golle 1-0 öne geçti. Brezilya'ya galibiyeti getiren golleri ise 29. dakikada ve 71. dakikada penaltıdan Neymar ile 90+1. dakikada Oscar kaydetti.

Dünya Kupası açılış maçından en güzel kareler

Bu sonuçla Brezilya, 2014 Dünya Kupası'na 3 puanla başladı. Hırvatistan ise öne geçmesine karşın istediğini alamadı.

Karşılaşmanın yıldızı olan 22 yaşındaki Barcelonalı futbolcu Neymar, 88. dakikada kenara gelirken, tüm tribünler tarafından ayakta alkışlandı.

GÜNÜN PROGRAMI 

19:00 / Meksika - Kamerun
22:00 / İspanya - Hollanda
01:00 / Şili - Avustralya

Hooijdonk'tan Brezilya uyarısı


AÇILIŞ MAÇI ÖNCESİ ORTALIK KARIŞTI

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde, organizasyona ayrılan bütçeyi protesto eden göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Güvenlik güçleri, Sao Paulo'daki Caaro metrosu yakınlarında toplanan 100 kadar göstericiye ses bombası ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Olaylar sırasında, aralarında CNN televizyonundan Barbara Avanitidis'in da bulunduğu bazı gazeteci ve göstericiler yaralandı. Brezilya'da Dünya Kupası hazırlıklarına ayrılan bütçeyi fazla bulan ve kamu hizmetlerinin iyileştirilmesini isteyen göstericiler, geçen yıl da sokaklara dökülmüş, sayıları bir milyonu aşmıştı.

Dünya Kupası olaylı başladı!