Britanya basını faturayı Ranieri'ye çıkardı

Beşiktaş'a 2-0 yenilen Chelsea'nin teknik direktörünü yerden yere vuran gazeteler, "Milyonerlerin balonu patladı" diye yazdı.

Britanya basını, Şampiyonlar Ligi (G) Grubu karşılaşmasında dün Beşiktaş'a 2-0 yenilen Chelsea takımını ve Teknik Direktörü Claudio Ranieri'yi yerden yere vurdu. Gazetelerdin başlık ve yorumları şöyle:
* The Guardian: 'Beşiktaş Chelsea'nin balonunu patlattı' başlığını kullanan gazete, siyah-beyazlıların maçın ikinci yarısının büyük bölümünü 10 kişiyle oynamasına rağmen bozulmadığını belirtti. Chelsea'nin grupta şansını sürdürebilmek için yeniden büyük bir çabaya girmesi gerekeceğini ve sezonun bu ilk yenilgisiyle takımın kendisini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacağını belirten Guardian yazarı, Ranieri'nin 3-1-4-2'lik oyun düzeninin 25 dakika içinde revizyona muhtaç hale geldiğini vurguladı.

'TENEKE MAHALLESİNE BİR İKİ'

* The Times gazetesi Ranieri'yi suçlarken, İtalyan teknik direktörün 'Chelsea'nin milyonerlerini teneke mahallesine taşıdığı' yolunda bir benzetme yaptı. 'Dünyanın en pahalı kadrosu' denilen Chelsea'nin dün akşam organizasyon, hırs ve hatta oyuncudan yoksun duruma düştüğünü belirten gazete, Ranieri'nin bütün oyuncu değiştirme haklarını kullanıp sakat adamı oyunda tutmak zorunda kalmasını eleştirdi. Maçın sonucunun aslında, Chelsea'nin Rus milyoner sahibi Abramovich'in 'çok uluslu takım' anlayışının da çöküşünün işareti olduğunu belirten Times, "Milyonlar harcanarak bir araya gelmiş olan bu takım sanki hayatlarında ilk kez birlikte oynuyor gibiydi" değerlendirmesini yaptı. Gazetenin yorumunda, "Aslında sağlam 11 kişiyle oynasa da Chelsea'nin Sergen'in attığı gollerin ardından toparlanacağı şüpheliydi" ifadesini kullandı.
* The Independent 'Chelsea'nin milyonerleri Beşiktaş'a boyun eğdi' başlığıyla yayınladığı haberinde Chessea'nin 10 maçın ardından aldığı bu ilk yenilginin son derece büyük tahribat yarattığını kaydetti. Sonucu 'utanç verici' olarak niteleyen Independent, Chelsea'nin Rus sahibi Abromovich'in milyonlarca sterlini 'utanmak için harcamadığını' belirtti.
Oyuncuların ne kadar iyi olurlarsa olsunlar bir sisteme ihtiyaç duyduklarını belirten

'İLK 11 İNTİHAR MEKTUBU GİBİYDİ'

The Daily Telegraph gazetesi de Ranieri'nin yanlış hesaplarının bedelinin ağır ödendiğini duyurdu. Stamford Bridge'deki maçı kaybedenin futbolcular değil, takımın teknik direktörü olduğunu öne süren gazete, "Ranieri'nin ilk 11 listesi, daha ziyade bir intihar mektubu gibiydi" diye yazdı.
Chelsea'nin hatalarının Beşiktaş'ın genç takımından yetişen ve ancak şimdi kilosuyla dikkati çeken Sergen'e yaradığını ve iki gole dönüştüğünü de belirten gazete, "Sergen daha ilk yarıda Chelsea'yi dağıttı" ifadesini kullandı.
* The Sun gazetesi de Ranieri'yi suçlarken 'Cehenneme hoş geldin Claudio' diye başlık attı. Gazete, milyonluk Chelsea'nin Türkiye'nin üçüncü en ünlü takımı tarafından 'saf dışı edildiğini' yazdı.