Brondby taraftarlarından olay pankart!

Brondby taraftarlarından olay pankart!
Brondby taraftarlarından olay pankart!
Danimarka'da oynanan Brondby-FC Kopenhag maçı, ev sahibi Brondby'nin 1-0'lık galibiyetiyle sonuçlandı. Ancak maça damgasını vuran skor değil, Brondby taraftarının açtığı dev pankart oldu. 2012 yılında Pınar Karşıyaka ile Galatasaray takımları arasındaki basketbol karşılaşması da benzer bir pankarta sahne olmuştu.

KOPENHAG - Brondby taraftarının açtığı 218 metrelik pankartta, elinde kafası kesilmiş aslan ve kanlı kılıcı bulunan TİFO tepki çekti. FC Kopenhag'ı taraftarlar, kulüplerini temsil eden aslanın kafası kesilmiş resmini görünce adeta çılgına döndü.

İki kulübün taraftarları arasında çıkan kavgada çok sayıda taraftar gözaltına alındı. FC Kopenhaglı taraftarlar, sandalyeleri sökerek sahaya attılar.

Brondby kalecisi Frederik Rönnow, pankartın kendisini çok şaşırttığını ama çok da beğendiğini belirterek, "Böyle bir pankartı daha önce hiç görmemiştim. Maç öncesi sahada ısınma koşusu yaparken pankartı görünce çok şaşırdım ama bir o kadar da beğendim. Taraftarımızın bizi bu kadar desteklemesi çok güzeldi. Bu taraftarı başka yerde bulamayız" dedi.

FC Kopenhag taraftarının, Brondby taraftarlarından öç almak için daha büyük bir pankart için hazırlıklara başladığı öğrenidi.

Pankartın 250 bin krona (100 bin TL) malolduğu belirtildi. Ünsal TURAN (DHA)

KARŞIYAKA'DA 'BAŞI KESİLEN ASLAN' PANKARTI

8 Aralık 2012 tarihinde Pınar Karşıyaka'nın sahasında Galatasaray'ı 72-69 yendiği mücadeleye, tribünde açılan bir pankart damgasını vurmuştu. Karşıyaka taraftarları, maçın başlamasından hemen sonra dev bir 'Başı kesilen aslan' posteri açmıştı. Spor ahlakına aykırı şekilde pankart hazırladığı ve açtığı iddiasıyla 2 Karşıyaka taraftarı gözaltına alınmıştı.