Brugge sitesi hacklendi, Çarşı 500 bilet aldı

Brugge sitesi hacklendi, Çarşı 500 bilet aldı
Brugge sitesi hacklendi, Çarşı 500 bilet aldı
Club Brugge ile Beşiktaş arasında 12 Mart Perşembe günü oynanacak UEFA Avrupa Ligi 3. Tur rövanş maçı için iki kulübün tutumu nedeniyle bilet temin etmekte zorlanan Çarşı Berlin taraftar grubu, dün akşam hacklenen Club Brugge'ün internet sitesinden 500'e yakın maç bileti satın aldı.

DUİSBURG - UEFA Avrupa Ligi 3. Tur ilk maçı için 12 Mart'ta Beşiktaş 'ı ağırlayacak olan Club Brugge, dün akşam saatlerinde kulübün resmi internet sitesinin hacklendiğini ve bundan dolayı 1 saat boyunca kayıtlı olmayan taraftarların bilet satın aldığını duyurdu. Belçika kulübü, internet sitelerinin hacklenmesinin ardından bilet alanların daha önce sitede kayıtlarının gözükmediği ve alınan biletlerin de geçersiz sayılacağını duyurdu. Edinilen bilgilere göre, daha önce kaydı bulunmayan ve dün akşam internet üzerinden bilet alanların büyük bir bölümünü Çarşı Berlin taraftarları oluşturuyor.  

Beşiktaş'ın genç kalecisi ölümle pençeleşiyor

"TÜKETİCİ HAKKIMIZI KULLANDIK"

Çarşı Berlin üyesi bir taraftar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Club Brugge'ün Belçika vatandaşı olmayanlara bilet vermeme tutumu ve UEFA kuralı gereği bin 250 adet bilete sahip olan Beşiktaş Kulübü'nün, biletleri İstanbul 'da dağıtması bizim gibi Beşiktaş sevdası ile yanıp tutuşanları çaresiz bıraktı. Dün akşam da Club Brugge'ün sitesinden online bilet alındığı bilgisini duyar duymaz, arkadaşlarla bilgisayarlara yüklendik. Vatandaşlık bilgilerimizi vererek, belirlenen ücreti de onaylayarak 500'e yüze yakın maç biletini aldık. Biz tüketici haklarımızı kullanarak, internet üzerinden bilet satışı yapan siteden bilet aldık, parasını verdik, bal gibi de maça gideriz" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın taraftar desteğini engellemek için, bilet almak isteyenlere Belçika vatandaşlığı ve daha önceden en az 2 maç giriş kaydı olma zorunluluğunu dayatan Club Brugge kulübünün, siyah beyazlı taraftarların satın aldığı yaklaşık 500 bilet için nasıl bir yol izleyeceği ve bu taraftarları maça alıp almayacağı merakla bekleniyor. Temel ELCİVAN (DHA)

Beşiktaş'a bir kötü haber daha