Bruma direkten dönmüş!

Bruma direkten dönmüş!
Bruma direkten dönmüş!
Galatasaray, kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle transfer edilen Bruma'yı, Sunderland ve Sporting kiralamak için harekete geçmişti. Ancak Hamza Hamzaoğlu, genç oyuncunun kaderini değiştirdi.

Sarı-kırmızılılar, sadece Türkiye Kupası’nda 3 puan en değil aynı zamanda Bruma’yı da kazandı. Teknik direktör koltuğunda yaşanan Prandelli-Hamza Hamzaoğlu değişikliği, Portekizli oyuncu için de önemli bir değişiklik oldu. 13 Milyon Euro karşılığında alınan genç oyuncu, yeterli süreyi bulamadığı için Ocak ayında ayrılmayı planlıyordu. Ancak Hamzaoğlu’nun gelişi ile birlikte Bruma hakkındaki Prandelli’nin yazdığı bütün olumsuz raporlar çöpe atıldı.

Diyarbakır'da Galatasaray krizi!


ŞANSINI İYİ DEĞERLENDİRDİ

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Prandelli’nin “Takım oyunu oynamıyor, önce takım oyuncusu olmalı. Yeteri kadar çalışmıyor” dediği ve sadece 326 dakika görev verdiği Bruma’nın menajeri Marko Kırdemir, geçen ay Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile görüşüp futbolcusunun şans istediğini ve aksi halde başka bir kulübe kiralanıp oyuncunun da G.Saray’ın da kazançlı çıkmasını teklif etmişti.

Yıldız oyuncuya kısa sürede eski kulübü Sporting Lizbon ile İngiltere’den Sunderland talip oldu. Portekizli oyuncunun Ocak’ta bu iki kulüpten birine kiralanması adına da teknik heyetten onay çoktan verilmişti. Ancak Hamza Hamzaoğlu, Bruma’ya güvendi, Eskişehir maçında forma verdi ve Galatasaray’ın 13 milyon Euro yatırım yaptığı futbolcuyu yeniden kazanma sürecinin başlamasını sağladı.

Genç oyuncu da hocasının kendisine verdiği şansı çok iyi kullanınca takımdan ayrılma ihtimali de ortadan kalkmış oldu.

Felipe Melo için olay sözler!