Bruma resmen 'Aslan'

Bruma resmen 'Aslan'
Bruma resmen 'Aslan'

Aslan ın yeni transferi Bruma, dün sabah İstanbul a geldi. Genç yıldız, Galatasaray ı seçmesinde Terim in rolünün büyük olduğunu söyledi.

Galatasaray'ın yeni transferi Bruma resmi imzayı attı. Sarı-Kırmızılılar, beş yıllığına anlaştıkları genç futbolcu için Sporting Lizbon'a 10 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek.

Galatasaray , Portekizli sol kanat oyuncu Armindo Tué Na Bangna, yani kısa adıyla Bruma’yı dün resmen renklerine bağladı. Beş yıllık sözleşmeye imza atan 18 yaşındaki futbolcunun Sarı-Kırmızılılar’a toplam maliyeti 16.6 milyon euro... Galatasaray, Sporting Lizbon’a 10 milyon euro bonservis bedeli öderken Bruma 1 milyon euro’luk imza ücretinin yanında ilk sene 1 milyon euro garanti para alacak. Sonraki iki sene 1.1 milyon euro olan garanti para, son iki sezon 1.2 milyon euro olacak. Genç oyuncu ayrıca bu sezon 10 bin euro maç başı ücret alacak.
Bruma dün sabah saatlerinde İstanbul ’a geldi ve sağlık kontrolünden geçti. Keyifli olduğu görünen Gine-Bissau asıllı futbolcu Florya Metin Oktay Tesisleri’ni gezdi ve transferinde etkin rol alan A Takım İdari Menajeri Cenk Ergün’le görüştü.

‘Terim etkili oldu’

GSTV’nin canlı yayınına katılan Bruma, sarı-kırmızılı takımı seçmesinde teknik direktör Fatih Terim’in önemli rol oynadığını belirterek, “Gelen teklifleri değerlendirdiğimde kulübün yapısı, tarihi, burada oynayan futbolcular ve teknik direktör Fatih Terim’in beni çok istemesi Galatasaray’ı seçmemi kolaylaştırdı” diye konuştu. Genç oyuncu, öte yandan, “Bir an önce antrenmanlara başlayıp, hocamın, benden istediklerini öğrenmek istiyorum” dedi.
Bruma, “Galatasaray’da Drogba ve Sneijder’le beraber çok önemli oyuncular var. Zaten Galatasaray’ı seçmemdeki en büyük etkenlerden birisi buydu. Drogba ve Sneijder’den hem futbolcu hem de insan olarak öğreneceğim çok şey olacak” dedi.