Bruma'da 30 milyon euroluk tazminat

Bruma'da 30 milyon euroluk tazminat
Bruma'da 30 milyon euroluk tazminat
Galatasaray'ın Bruma transferindeki detaylar, Portekiz'de manşet olmaya devam ediyor.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Sporting Lizbon Kulübü, Bruma transferi ile ilgili iki önemli detayı daha kamuoyu ile paylaştı.

Galatasaray'ı vazgeçiren talepler


Buna göre; Galatasaray, Süper Lig'de 5 yıl içinde 3 kez şampiyon olması halinde, Portekiz kulübüne 3 milyon euro ödeme yapacak. Genç oyuncunun, sözleşme süresi boyunca Portekiz'den bir başka kulübe satılması halinde ise Sporting Lizbon'a 30 milyon euro tazminat ödenecek.

Daha önce de Portekiz kulübünün internet sitesinde yayımlanan duyuruda, Bruma'nın satış haklarının yüzde 25'inin Lizbon'da olduğu ve hem futbolcuya hem de kulübe başarılara endeksli olarak bonuslar ödeneceği açıklanmıştı.

61 dakikada 500 bin lira!


"GALATASARAY FIRSATÇILIK YAPMADI"

Portekiz'de yayınlanan gazeteler, Sporting'in son yılların en karlı satışını yaptığına dikkati çekerek, mahkemelik olan ve sezon sonunda boşa çıkacak bir futbolcudan önemli bir rakam kazanıldığını savundular.

Bruma'nın menajeri Kırdar, Avrupa 'nın önde gelen kulüplerinin yakın takibinde olan futbolcusunun, kulüplerin mahkeme kararını beklenmesi nedeniyle geç imza attığını söyledi. Galatasaray'ın diğer Avrupa kulüpleri gibi fırsatçı olmadığını vurgulayan menajer, sarı-kırmızılı kulübün direkt olarak Sporting ile muhatap olup Bruma'yı transfer ettiğini ifade etti.

Milli takımda Drogba-Zokora kavgası