Bryant: Yoksa boksör nakavt olur

Bryant: Yoksa boksör nakavt olur
Bryant: Yoksa boksör nakavt olur
Los Angeles Lakers'ta işler iyi gitmiyor... Yıldız oyuncu Kobe Bryant: "Boksörün kazanma isteği ona maç kazandırmaz, önemli olan taktiği uygulamasıdır, yoksa nakavt olur" dedi.

LOS ANGELES - NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers, sahasında Denver Nuggets'a 120-109 yenilerek, 4'üncü maçından da mağlubiyetle ayrıldı.

Tarihinde üçüncü kez sezona 4 yenilgi ile başlayan Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, defansif olarak problemler yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"Defansif olarak detayları uygularken sıkıntılar yaşıyoruz. Rakiplerin nasıl oyun kuracaklarını ve onlara karşı önlem almayı daha iyi çalışmamız lazım. Bunlar ayrıca tecrübe ile zamanla olan işler. Takımda çok genç yetenekli oyuncularımız var. İşin taktiksel kısmı çok önemli. Her zaman için taktiği en iyi şekilde uygulamanız lazım. Boksörün ne kadar kazanmak istemesi ona maç kazandırmaz, önemli olan taktiği uygulamasıdır, yoksa nakavt olur. Biz de bu yenilgilerin videolarını seyrederek, analiz ederek, birbirimizle konuşarak, öğrenerek halledebiliriz."

ABD'li yıldız, "Yenilgilerin sonunda hepimiz üzülüyoruz, ama bu bir şey kazandırmıyor. Ayrıca önemli olan taktiği kavrayıp uygulayabilmek. Genç oyuncular bunları oynaya oynaya, yaşayarak öğrenecekler. Defansif olarak daha da iyi olacağımıza inanıyorum. Takımda o potansiyel var" dedi. Barbaros TAPAN (DHA)