BSL'de 2015-2016 sezonu fikstürü

BSL'de 2015-2016 sezonu fikstürü
BSL'de 2015-2016 sezonu fikstürü
Toplam 16 takımın yer aldığı Basketbol Süper Ligi'nde (BSL) 2015-2016 sezonu fikstürü çekildi.

İSTANBUL - Polat Renaissance Hotel'de gerçekleştirilen kura çekim törenine, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, yönetim kurulu üyeleri, ligler direktörü Samer Şenbayrak ile ligde mücadele edecek takımın temsilcileri katıldı.

Basketbol Süper Ligi'nde 2015-2016 sezonu, iki devreli lig usulüne göre oynanacak. Normal sezonun 30 hafta süreceği ligde, ilk 8'e giren takımlar play-off'a yükselecek. Play-off serisi 0-0 başlayacak ve çeyrek finallerde 2, yarı finallerde de 3 galibiyet alan takımlar tur atlayacak. Final müsabakalarında ise rakibi karşısında 4 galibiyet alan takım, 2015-2016 sezonunun şampiyonu olacak.

BSL'de yeni sezon hayacanı 10 Ekim'de başlark, sezonunun ilk yarısı 11 Ocak 2016'da sona erecek. Ligin ikinci yarısı 23 Ocak'ta yeniden start alacak ve normal sezon maçları 9 Mayıs 2016'da tamamlanacak.

Yeni sezonun ilk yarı fikstürü şöyle oluştu:

1. Hafta:
Uşak Sportif-Yeşil Giresun Belediyespor
Fenerbahçe-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Royal Hali Gaziantep-Darüşşafaka Doğuş
Anadolu Efes-Torku Konyaspor Basket
Trabzonspor Medicalpark- Galatasaray
İstanbul BBSK-Banvit
Türk Telekom-Demir İnşaat Büyükçekmece
Beşiktaş -Pınar Karşıyaka

2. Hafta:
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Uşak Sportif
Darüşşafaka Doğuş-Fenerbahçe
Torku Konyaspor Basket-Royal Halı Gaziantep
Galatasaray-Anadolu Efes
Banvit-Trabzonspor Medicalpark
Demir İnşaat Büyükçekmece-İstanbul BBSK
Pınar Karşıyaka-Türk Telekom
Yeşil Giresun Belediye-Beşiktaş

3. Hafta:
Uşak Sportif-Darüşşafaka Doğuş
Fenerbahçe-Torku Konyaspor Basket
Royal Halı Gaziantep-Galatasaray
Anadolu Efes-Banvit
Trabzonspor Medicalpark-Demir İnşaat Büyükçekmece
İstanbul BBSK-Pınar Karşıyaka
Türk Telekom-Beşiktaş
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Yeşil Giresun Belediye

4. Hafta:
Torku Konyaspor Basket-Uşak Sportif
Galatasaray-Fenerbahçe
Banvit-Royal Halı Gaziantep
Demir İnşaat Büyükçekmece-Anadolu Efes
Pınar Karşıyaka-Trabzonspor Medicalpark
Beşiktaş-İstanbul BBSK
Yeşil Giresun Belediye-Türk Telekom
Darüşşafaka Doğuş-Rönesans TED Ankara Kolejliler

5. Hafta:
Uşak Sportif -Galatasaray
Fenerbahçe-Banvit
Royal Hali Gaziantep-Demir İnşaat Büyükçekmece
Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka
Trabzonspor Medicalpark-Beşiktaş
İstanbul BBSK-Türk Telekom
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Torku Konyaspor Basket
Darüşşafaka Doğuş-Yeşil Giresun Belediye

6. Hafta:
Banvit-Uşak Sportif
Demir İnşaat Büyükçekmece-Fenerbahçe
Pınar Karşıyaka-Royal Halı Gaziantep
Beşiktaş-Anadolu Efes
Türk Telekom-Trabzonspor Medicalpark
Yeşil Giresun Belediye-İstanbul BBSK
Galatasaray-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Torku Konyaspor Basket-Darüşşafaka Doğuş

7. Hafta:
Uşak Sportif-Demir İnşaat Büyükçekmece
Fenerbahçe-Pınar Karşıyaka
Royal Halı Gaziantep-Beşiktaş
Anadolu Efes- Türk Telekom
Trabzonspor Medicalpark-İstanbul BBSK
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Banvit
Darüşşafaka Doğuş-Galatasaray
Torku Konyaspor Basket-Yeşil Giresun Belediye

8. Hafta:
Pınar Karşıyaka-Uşak Sportif
Beşiktaş-Fenerbahçe
Türk Telekom-Royal Halı Gaziantep
İstanbul BBSK-Anadolu Efes
Yeşil Giresun Belediye-Trabzonspor Medicalpark
Demir İnşaat Büyükçekmece-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Banvit-Darüşşafaka Doğuş
Galatasaray-Torku Konyaspor Basket

9. Hafta:
Uşak Sportif-Beşiktaş
Fenerbahçe-Türk Telekom
Royal Halı Gaziantep-İstanbul BBSK
Anadolu Efes-Trabzonspor Medicalpark
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Pınar Karşıyaka
Darüşşafaka Doğuş-Demir İnşaat Büykçekmece
Torku Konyaspor Basket-Banvit
Galatasaray-Yeşil Giresun Belediye

10. Hafta:
Türk Telekom-Uşak Sportif
İstanbul BBSK-Fenerbahçe
Trabzonspor Medicalpark-Royal Halı Gaziantep
Yeşil Giresun Belediye-Anadolu Efes
Beşiktaş-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Pınar Karşıyaka-Darüşşafa Doğuş
Demir İnşat Büyükçekmece-Torku Konyaspor Basket
Banvit- Galatasaray

11. Hafta:
Uşak Sportif-İstanbul BBSK
Fenerbahçe-Trabzonspor Medicalpark
Royal Halı Gaziantep-Anadolu Efes
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Türk Telekom
Darüşşafaka Doğuş-Beşiktaş
Torku Konyaspor Basket-Pınar Karşıyaka
Galatasaray-Demir İstanbul Büyükçekmece
Banvit-Yeşil Giresun Belediye

12. Hafta:
Trabzonspor Medicalpark-Uşak Sportif
Anadolu Efes-Fenerbahçe
Yeşil Giresun Belediye-Royal Halı Gaziantep
İstanbul BBSK-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Türk Telekom-Darüşşafaka Doğuş
Beşiktaş-Torku Konyaspor Basket
Pınar Karşıyaka-Galatasaray
Demir İnşaat Büyükçekmece-Banvit

13. Hafta:
Uşak Sportif-Anadolu Efes
Fenerbahçe-Royal Halı Gaziantep
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Trabzonspor Medicalpark
Darüşşafaka Doğuş-İstanbul BBSK
Torku Konyaspor Basket-Türk Telekom
Galatasaray-Beşiktaş
Banvit-Pınar Karşıyaka
Demir İnşaat Büyükçekmece-Yeşil Giresun Belediye

14. Hafta:
Royal Halı Gaziantep-Uşak Sportif
Yeşil Giresun Belediye-Fenerbahçe
Anadolu Efes-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Trabzonspor Medicalpark-Darüşşafaka Doğuş
İstanbul BBSK-Torku Konyaspor Basket
Türk Telekom-Galatasaray
Beşiktaş-Banvit
Pınar Karşıyaka-Demir İnşaat Büyükçekmece

15. Hafta:
Uşak Sportif-Fenerbahçe
Rönesans TED Ankara Kolejliler-Royal Halı Gaziantep
Darüşşafaka Doğuş-Anadolu Efes
Torku Konyaspor Basket-Trabzonspor Medicalpark
Galatasaray-İstanbul BBSK
Banvit-Türk Telekom
Demir İnşaat Büyükçekmece-Beşiktaş
Pınar Karşıyaka-Yeşil Giresun Belediye (AA)