Bu adım final için atılıyor

23. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ilklere imza atan Bayan Milli Takımı, bu akşam yarı finalde Hollanda ile karşı karşıya gelecek.
Haber: AYŞE YEŞİN / Arşivi

ANKARA - 23. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda ilklere imza atan Bayan Milli Takımı, bu akşam yarı finalde Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Atatürk Spor Sarayı'nda saat 19.00'da başlayacak mücadeleyi TRT 2 canlı olarak yayımlayacak. Antrenör Reşat Yazıcıoğulları, şampiyonada finali hedeflediklerini belirterek, "Hollanda maçı grup karşılaşmalarından çok daha zorlu geçecek. Ancak rakibimizden çekinmiyoruz. Bu engeli de aşıp finale yükseleceğiz. Bunu da yapacak güçte bir ekibiz" dedi.
Maçlarda kendilerine destek veren taraftarlara teşekkür eden Reşat Yazıcıoğulları şöyle devam etti: "Seyircimiz bizim için itici güç oldu. Bunun en ilginç örneğini Rusya ve Almanya maçlarında yaşadık. Aynı desteği Hollanda önünde de bekliyoruz." Almanya maçına değinen Yazıcıoğulları, güçlü rakiplerini ellerinden kaçırdıklarını vurgulayarak, "İlk iki sette 2-0 geriye düşmemize rağmen oyun disiplininden kopmayarak maça denge getirdik. Almanya gibi bir rakip önünde başabaş bir mücadele sergiledik. Yenilgi moralimizi bozmadı. Eğer finale çıkarsak büyük ihtimalle yine Almanya ile oynayacağız. Bu kez rakibimizi yeneceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.
Bu arada, Büyük Kolej okul takımı voleybolcuları, bayan millileri ziyaret ederek, Hollanda maçı öncesi başarı dilediler.
Heyecan sürüyor
Şampiyonaya bugün Ankara'da yapılacak yarı final ve klasman grubu maçlarıyla devam edecek. Atatürk Spor Sarayı'ndaki yarı finallerde saat 16.30'da 1. grup birincisi Almanya ile 2. grup ikincisi Polonya karşılaşacak. Mücadeleyi kazanan takım finale adını yazdıracak. Final maçı yarın saat 19.00'da yapılacak.
Şampiyonada bugün ayrıca 5.lik-8.lik klasman grubu maçları da oynanacak. Saat 11.30'daki ilk maçta 1. grup üçüncüsü Rusya ile 2. grup dördüncüsü Bulgaristan, saat 14.00'deki ikinci maçta ise 1. grup dördüncüsü Romanya ile 2. grup üçüncüsü İtalya mücadele edecek. Karşılaşmaları kazanacak takımlar, yarın saat 14.00'de beşincilik, yitirenler ise 11.30'da yedincilik maçında karşılaşacak. Şampiyonada, final maçının bitiminden sonra salonda seyirciler ünlü grup MFÖ'nün konserini izleyecek.
Öte yandan bayan millilerin yarı finaldeki rakibi Hollanda'nın sponsporluğunu 'Corendon' adlı bir Türk firması üstleniyor. Tur operatörlüğü yapan firma her yıl binlerce Hollandalı turisti Türkiye'ye getiriyor.