Bu akşam eğlenelim sabaha kadar...

Fenerbahçe'de 100. yılda elde edilen şampiyonluğun coşkusu anlaşılan epey uzun sürecek. Önceki akşam Ankaragücü maçı öncesinde Haluk Ulusoy'un elinden kupanın alınması ve saha içerisinde tur atılması sonrası kutlamaların bununla sınırlı kalacağını sananlar fena halde yanıldı.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de 100. yılda elde edilen şampiyonluğun coşkusu anlaşılan epey uzun sürecek. Önceki akşam Ankaragücü maçı öncesinde Haluk Ulusoy'un elinden kupanın alınması ve saha içerisinde tur atılması sonrası kutlamaların bununla sınırlı kalacağını sananlar fena halde yanıldı.
Ulusoy'a kutlamaların 'küçük' olanı ayırılmış, asıl sevinç maç sonrasına saklanmıştı. Maçın bitmesine kısa bir süre kala stat hoparlörlerinden taraftarlara stattan ayrılmamaları konusunda anons yapıldı. Ayrıca bu esnada maytaplar dağıtılmaya başlandı. Ankaragücü maçı sona erince Fenerbahçeli taraftarlar bir yandan 'Samanyolu' şarkısını hep bir ağızdan söylemeye, hem de ellerinde maytapları yakarak stadı adeta bir yıldız tarlasına dönüştürdü. Kutlamalara Başkan Aziz Yıldırım da elinde maytabı şarkı eşliğinde sallayarak katıldı. Şarkı esnasında yöneticiler de protokol tribününde birbirlerine kenetlenerek şarkıya eşlik etti.
Bu şarkının sona ermesinin ardından Kıraç sahaya davet edildi. 100. Yıl Marşı'nın bestecisi Kıraç marşı saha içerisinde taraftarlarla birlikte iki kez üst üste söyledi. İki şarkı arasında taraftarlara seslenmek isteyen Kıraç bir süre heyecandan konuşamadı.
Appiah ve Rüştü yoktu
Marşların ardından stattaki iki dev ekranda Fenerbahçe'nin sezon boyunca attığı goller gösterilmeye ve şarkılar çalınmaya devam etti. Bu esnada saha içerisine inen yöneticiler adeta bir çocuk gibi sevindiler. Yöneticilerden Ali Yıldırım, Nihat Özbağı, Turan Şahin ve Hakan Dinçay, çocuklarla saha içinde el ele tutuşup, şarkılar eşliğinde dönerek şampiyonluğu kutladı.
Sahanın ortasına dev bir sahnenin kurulmasının ardından Fenerbahçeli yöneticiler soyunma odası çıkışında oyuncuları beklediler. Önce teknik kadro, ardından futbolcular anons edildi. İsmi anons edilen oyuncu soyunma odasından kurulan platforma yönelirken yöneticiler ve taraftarlar tarafından alkışlandı. Anons edilen futbolculardan kaleci Rüştü ve geçirdiği ameliyattan sonra koltuk değneğiyle stada gelen Appiah, platforma çıkmadı. Fenerbahçeli futbolcular soyunma odasından üzerlerinde 100. yıl amblemi olan lacivert tişörtlerle çıktılar.
Platformda herkes yerini aldıktan sonra, platformun ortasında açık bırakılan bölümden şampiyonluk kupası kurulan özel bir sistemle yukarı çıktı. Futbolculardan Tuncay, kupa yukarı doğru çıkarken mikrofonu eline alarak, kupayı anons etti. Yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular kupayı ellerini uzatarak beklerken, daha sonra kupa futbolcuların ellerinde yükseldi.
Alex ve Aurelio, kupayı alıp statta dolaştırmaya başladı. Daha sonra kupa diğer futbolcuların ellerinde dolaştı. Futbolcular tribünleri turladıktan sonra yöneticiler ve teknik heyetle birlikte 100. yıl kupasıyla platformun önünde fotoğraf çektirdiler.
Fenerbahçeli taraftarlar, maç sonrasında kutlamalarını Bağdat Caddesi'ne taşıdı. Bayraklarını kapan genç yaşlı tüm Fenerbahçeliler, Bağdat Caddesi'ni bayram yerine çevirdi. Taraftarlar, büyük bir coşkuyla şampiyonluğu kutladılar. Sarı-Lacivertli taraftarlar, İstanbul caddelerinde de araçlarıyla tur atarak şampiyonluk coşkusunu yaşadı.
Fenerbahçeli futbolcular kutlamalara daha sonra Reina'da devam etti. Saracoğlu Stadı'ndaki maçın ardından, Etiler'deki Paper Moon Restaurant'a geçen futbolcular burada eşleriyle birlikte yemek yedi ve yemeğin ardından gece kulübü Reina'ya giderek kutlamalara devam etti. (Spor Servisi)