'Bu akşamki kazancımız Göktürk'

'Bu akşamki kazancımız Göktürk'
'Bu akşamki kazancımız Göktürk'
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Basketbol Erkekler Türkiye Kupası elemeleri A Grubu'nda Uşak Sportif'e 97-80 yenildikleri maça ilişkin, "Skor bizim açımızdan önemli değildi" dedi.

ESKİŞEHİR - Ergin Ataman, 97-80 kaybettikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, dün akşamki karşılaşma sonrası gruptan çıkmayı garantiledikleri için hafif sakatlığı bulunan oyuncularına Uşak Sportif karşısında görev vermediğini söyledi.

Özellikle kısa oyuncu rotasyonunda eksiklik yaşadıklarını anlatan Ataman, "Oyuncuları farklı mevkilerde oynatmak zorundaki kaldık. Skor bizim açımızdan önemli değildi. Genç oyuncularımıza şans verdik. Göktürk, gelecekte takımda yer alabileceğini gösterdi. Bu akşamki kazancımız bizim açımızdan Göktürk oldu. Ligde ileride görev alabilecek bir oyuncu olacak" diye konuştu.

UŞAK SPORTİF CEPHESİ

Uşak Sportif Başantrenörü Mehmet Kabaran da iki gündür çok kötü bir süreç yaşadıklarını söyledi. Kabaran, " Bugün daha derli ve topluyduk. İyi maç oynayıp Galatasaray 'ı iyi bir skorla yendik. Güvenimizin gelmesi için bu maçı kazanmak bizim için önemliydi. Ligi iyi bir yerde bitirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi. (AA)