Bu 'aşk' sezon sonu biter

Beşiktaş, bir yandan şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'yi yenmenin mutluluğunu, bir yandan da problemli futbolcusu Pascal Nouma'nın attığı golden sonra yaptığı hareketin şokunu yaşıyor.

İSTANBUL - Beşiktaş, bir yandan şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'yi yenmenin mutluluğunu, bir yandan da problemli futbolcusu Pascal Nouma'nın attığı golden sonra yaptığı hareketin şokunu yaşıyor. Maç sonrası biraraya gelen Serdar Bilgili, Mircea Lucescu, Yıldırım Demirören ve Kıvanç Oktay, Nouma konusunu tartıştılar. Statta olayın farkına varmayan başkan ve yöneticiler, basın mensuplarının telefon ile bilgi vermesi üzerine televizyondan Nouma'nın hareketini izlediler. Bilgili ve Lucescu'nun, "Bu olayı tasvip etmemiz spor etiği açısından söz konusu olamaz. 100 yıllık bir kulübe yakışmayan bir davranış. İsteyerek ve art niyetli yapmasa da, kötü örnek oldu. Yeni sezonda yollarımızı ayırmak en doğru karar" görüşünde birleştiler.
'Avrupa'da da yapılıyor'
Gecenin ilerleyen saatlerinde Lucescu ve Oktay, Fransız'ı sorguya çektiler.
Nouma, yaptığı hareketin ne demek olduğunu soran ikiliye, "Sevinçten ne yaptığımın farkında değilim. Ancak Avrupa'da, benzer hareketler yapılıyor. Ne Fenerbahçe, ne de başka bir gruba karşı hareket değildi" diye konuştu. Menacer Engin'le bir toplantı yapan Pascal Nouma, pişman olduğunu belirtirken, yönetim Fransız futbolcuya ceza verilmeyeceğini açıkladı.
Öte yandan UEFA Tahkim Kurulu Asbaşkanı Avukat Dr. Levent Bıçakçı, UEFA'ya böyle bir dosyanın gelmesi halinde söz konusu futbolcunun disiplin kurulundan mutlaka ceza alacağını söyledi. Bıçakçı, karşılaşmanın hakem ve gözlemcisinin bu davranışı rapor etmesi halinde, davranışı yapan oyuncunun Disiplin Kurulu'na verileceğini belirterek, "Hakemin raporuna yazıp yazmaması önemli. Eğer raporuna yazdıysa Disiplin Kurulu'na gönderilir. Bu ahlakla ilgili bir davranıştır. Bunun karşılığı da en az üç maçtan men cezasıdır" dedi.
Nouma'nın 'sevinç hareketi', Radyo Televizyon Üst Kurulu'nu da (RTÜK) harekete geçirdi. RTÜK Başkanı Fatih Karaca, bu oyuncu tarafından sergilenen çirkin davranışın, birçok televizyon kanalında gösterilmesinin bir anlamı olmadığını belirtirken, "Konuyu değerlendireceğiz" dedi. (Spor Servisi)