Bu Barcelona'dan korkulur!

Bu Barcelona'dan korkulur!
Bu Barcelona'dan korkulur!
1997 yılında İngiliz menajer Bobby Robson'ın çalıştırdığı Barcelona, bugünün birçok şampiyon teknik adamını yetiştirdi. İşte o kadrodaki o günün yıldız futbolcuları, bugününse başarılı teknik adamları...

Katalan ekibi 1996-1997 sezonunda La Liga şampiyonluğunu Real Madrid'de kaptırdı ancak İspanya Kral Kupası ve Süper Kupası'nı müzesine götürdü. Avrupa 'da ise şimdi oynanmayan Kupa Galipleri Kupası'nı kazandı.

O dönem Ferrer'den Nadal'a, Vitor Baia'dan Hristo Stoichkov'a, Ronaldo'dan Luis Figo ve De La Pena'ya kadar birçok yıldızı kadrosunda barındıran Barça, önemli teknik adamlar da yetilştirdi; şampiyon teknik adamlar...

Fanatik'te yer alan habere göre; Bobby Robson gerçekten nasıl bir teknik adam olduğunu yıllar sonra bile göstermiş. Yukarıda saydığımız oyuncular dünyanın en iyileri arasındaydı ancak o efsane kadrodan yine yıldız olan isimlerin namı bugün hala sürüyor.

O kadroda tercüman olan Jose Mourinho'yu dünya tanıyor. Başarılarını saymaya gerek yok.

O kadronun demirbaşlarından Luis Enrique ilk sezonunda takımını şampiyon yaptı.

Dünyanın tanıdığı Fransız stoper Larent Blanc da 1997 Barcelona'sındaydı. Bugün PSG ile Fransa şampiyonu.

Barcelona efsanesi Guardiola'nın hem Katalanlarla hem Bayern ile kazandığı başarılar ortada. Bu seneyi yine şampiyon tamamladı.

Vitor Baia ile takımın kalesini koruyan Julen Lopetegui, Porto'nun başında ilk sezonunda ikinci oldu, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıktı.

Yaşı 25'in üstünde olanların tanıyacağı efsane defans Abelardo da Sporting Gijon'un başında. Celades ise İspanya 21 yaş altı milli takımını çalıştırıyor. Bulgar yıldız Stoichkov da, Bulgar milli takımı dahil birçok takım çalıştırdı.