Bu başarı gökten zembille inmedi

Bu başarı gökten zembille inmedi
Bu başarı gökten zembille inmedi
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Süper Lig'de şu an bulundukları konuma çalışarak geldiklerini belirtip "Artık güzel ve güneşli günler yaşamaya başladık" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, siyah-beyazlı takımın yaşadığı zor dönemi geride bıraktığını, güzel ve güneşli günler yaşamaya başladığını söyledi. Ligin 21. haftasında oynanacak Bursaspor maçı öncesi, dünkü antrenmanın ardından basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştiren Hırvat çalıştırıcı, “Her kulüpte günlük hava yüzde 10-20 oranında saha sonuçları ve sıralamaya bağlıdır. Şimdi esas işimiz, olumlu havayı korumak. Bu ivmeyi uzun tutmaya çalışacağız. Gün gün, maç maç bakıp konumumuzu korumaya ve geliştirmeye çalışacağız” diye konuştu.
Ligdeki konumlarına çok çalışarak geldiklerini vurgulayan Bilic “Bu kazandığımız başarıyı bize kimse hediye etmedi, gökten zembille de inmedi, Kapalıçarşı’dan parayla da almadık. Bu başarıda herkesin emeği var. Doğru olan şey şu ki iyi bir ruh hali yakaladık, bunu korumalı ve kıymetini bilmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Fernandes çok iyi bir oyuncu

Beşiktaş’ın ligde oynadığı son iki maçta yedek kulübesinde oturan Manuel Fernandes’e büyük saygı duyduğunu dile getiren Hırvat teknik adam, “Fernandes çok iyi bir oyuncu. Sezon sonuna kadar Beşiktaş’ın oyuncusu. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyor. Fırsat bulduğunda, bu pazar günü de olabilir, o şansı iyi kullanmasını bekliyorum. Lokomotiv Moskova’ya imza atıp atmadığı konusunda kendisiyle konuşmadım. Konuyu ancak Manuel’e sorup öğrenebilirsiniz” dedi. Yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili de düşüncelerini söyleyen Bilic “Alınacak karar bir an evvel hayata geçirilmeli” dedi. 

Hakemler eşit davransın

Ligdeki hakemler için de bir değerlendirme yapması istenen Hıvat çalıştırıcı “Ben objektif konuşamam, bu ligde yarışan bir takımın hocasıyım. Bizim kulübümüze karşı olan davranışlar diğerleri gibi değil. Aleyhimize birçok karar verildi. Temelde itirazım buna değil. Avrupa liglerinde de hakem hataları yapılıyor. Oyun artık daha hızlı oynanıyor, hakemlerin işi zor. Hakemlerin saha içerisindeki tavırları benim için daha önemli. Yapılan hataların bir plan doğrultusunda uygulandığına inanmıyorum. Bize daha iyi davranılsın demiyorum ama rakiplere nasıl davranılıyorsa bize de aynı şekilde davranılsın” açıklamasını yaptı.