Bu bir Fenerbahçe klasiğidir

Fenerbahçe'de gözler, teknik sorumlu Oğuz Çetin'in üzerinde. Üst üste alınan yenilgilerin yanı sıra göreve geldikten sonra yaptığı sistem değişikliğinin ardından yaşanan çöküntü, Sarı-Lacivertli taraftarları çileden çıkarırken, yönetim de genç teknik adamdan istifa etmesini bekliyor.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de gözler, teknik sorumlu Oğuz Çetin'in üzerinde. Üst üste alınan yenilgilerin yanı sıra göreve geldikten sonra yaptığı sistem değişikliğinin ardından yaşanan çöküntü, Sarı-Lacivertli taraftarları çileden çıkarırken, yönetim de genç teknik adamdan istifa etmesini bekliyor. Çetin'in, Altay maçı sonrası suskun kalmasının ardından, yönetimin sabrının taştığı ve takımı bu duruma sürüklemekle suçladıkları Çetin'in bir an önce kararını açıklamasını bekledikleri öğrenildi. Oğuz Çetin'in en geç yarın bir basın toplantısı yapıp, kararını açıklayacağı ifade edildi. Hafta içinde futbolculara Samandıra'da bir konuşma yapan başkan Aziz Yıldırım'ın, "Artık antrenör gönderme devri bitti. Futbolcu gönderme devri başladı" sözü, Sarı-Lacivertli futbolcuları tedirgin etti. Mesajı alan futbolcuların, Altay karşısında sıranın kendilerine de geleceğini düşünerek, panik havasına girmeleri ve sinirlenmelerinin bu sonucu doğurduğu da gelen bilgiler arasında.
Fenerbahçe'de son sezonlarda yapılan silbaştanlardan birisi daha önümüzdeki günlerde yaşanacak. Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin ardından, Türkiye Kupası ve lig şampiyonluğu hedefinden uzaklaşan takımın UEFA hedefinin tehlikeye düşmesi üzerine, yeni hoca arayışları başladı.
Gençler A takıma alınıyor
Serhat, Kemal ve Tuncay'ın dışında kalan hiçbir futbolcu ile yönetim masaya oturmayacak. PAF takımdan Semih, Erman, Erhan, Kerim, Fahri, Bahri ve Can gibi gençlerin A takım kadrosuna kaydırılacak. Bu arada transferden sorumlu yönetici Sadettin Saran'ın teklif götürdüğü Bayer Leverkusen'li Yıldıray Baştürk, Gençlerbirliği'nden El Saka ve Ahmet Hassan ile Denizlispor'dan Servet'le de önümüzdeki günlerde tekrar masaya oturulacak.
Fenerbahçe'ye devre arasında büyük umutlarla transfer edilen yabancılardan Rebrov ve Besçasnıh'ın yanı sıra halen kadroda bulunan Johnson, Steviç ve Zoran Mirkoviç'le de yolların ayrılacağı tahmin ediliyor. Bu arada yabancı oyuncu transferini de yeni teknik direktörün yapması da uygun görülüyor.