'Bu bizi motive eder'

'Bu bizi motive eder'
'Bu bizi motive eder'
Galatasaray Liv Hospital, THY Eurolig'deki ilk maçında deplasmanda Montepaschi Siena'yı yenerek iyi bir başlangıç yaptı. Sarı-Kırmızılılarda antrenör Ergin Ataman bu galibiyet için "Bizi gelecek için motive edecek" dedi.

THY Eurolig’de Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes ile birlikte ülkemizi temsil eden Galatasaray Liv Hospital, ilk maçında deplasmanda Montepaschi Siena’yı 84-75 mağlup ederek önemli bir galibiyetle sezona başladı. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Sarı-Kırmızılı ekibin antrenörü Ergin Ataman, bu galibiyetin kendilerini gelecek için motive edeceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “İlk yarıda defansımız çok iyiydi. Özellikle Carter ve Hackett üzerinde. Rakibimizde sadece Green, 10 sayı buldu. İkinci yarıda oyuncumuz Carlos Arroyo’nun beceri ve zekâsı, bizi krizden çıkardı. Domercant de bize önemli katkı yaptı” değerlendirmesini yaptı.

‘Bizim için avantaj oldu’

Bir gazetecinin, Montepaschi Siena’nın maçı evi Siena’da değil de THY Avrupa Ligi kuralları gereği Floransa’da oynamak durumunda kalmasını İtalyan takımını daha önce çalıştıran ve yakından tanıyan biri olarak nasıl değerlendirdiği sorulan Ataman, şu yanıtı verdi: “Siena’nın başındaki Ataman olsaydım, maçı Siena’da oynamayı tercih ederdim. Galatasaray’ın başındaki Ataman olarak ise Floransa’da iyi bir seyirci vardı ama bizim için bir cehennem olmadı diyebilirim. Bu da bizim için avantaj oldu.”
Montepaschi Siena Antrenörü Marco Crespi ise karşılaşmayı Galatasaray’ın farkı açtığı ikinci çeyrekte kaybettiklerini işaret ederek, “İlk çeyrekte çok hata yaptık. İkinci çeyreğin son 5 dakikalık bölümünde ise durduk. Ama üçüncü ve dördüncü periyotlara baktığınızda, o çeyrekleri bizim kazandığımız görülür. İkinci yarıda, maçı izlemeyi bıraktık ve toparladık” diye konuştu.
İtalyan basını ise Sarı-Kırmızılılar karşısında ev sahibi ekibe Hackett’ın performansının yetmediğini çünkü Galatasaray’ın çok güçlü olduğunu yazdı. La Gazzetta dello Sport’un internet sitesindeki haberde, “Siena’ya Hackett yetmedi, Galatasaray çok güçlü” manşeti kullanıldı. Corriere dello Sport’un haberinde de “Hackett, Siena için yeterli olmadı. Galatasaray kazandı” başlığı atılırken, Sky Sport’un internet sitesinde ise “Anneciğim, Türkler!” başlığı kullanıldı.