Bu büyü ikinci tur içindi

İtalya'da düzenlenen Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'nda A Grubu'ndaki ilk iki maçını kaybeden Türkiye, son maçında İsrail'i 70-58'lik skorla geçerek ikinci tur vizesi aldı.

VASTO - İtalya'da düzenlenen Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'nda A Grubu'ndaki ilk iki maçını kaybeden Türkiye, son maçında İsrail'i 70-58'lik skorla geçerek ikinci tur vizesi aldı. 73-62'lik Letonya ve 86-62'lik Çek Cumhuriyeti yenilgilerinden sonra kendisi gibi '2'de 0' yapan İsrail'e karşı tamam ya da devam maçına çıkan 'Potanın Perileri', ilk yarısını 43-41 önde geçtiği mücadelede 13 sayı-11 ribauntluk bir performans gösteren Yasemin Horasan'ın önderliğinde galibiyete uzandı. İsrail'de Shay Doron'un 12 sayısını Katia Abramzon ve Mirav Dori 11'er sayıyla takip ederken Türkiye'de Işıl Alben ve Saziye Karslı 10'ar sayı kaydettiler.
Belçika üçte üç yaptı
Ay-Yıldızlılar, ikinci turda B Grubu'nda tüm maçlarını kazanıp Litvanya, Almanya ve Romanya'yı alt eden Belçika'yla eşleşti. Türkiye, yarın saat 22.00'de Euroleague'in yıldızları arasında yer alan Ann Wauters'in sırtladığı Benelüks temsilcisi karşısında çeyrek finale çıkma mücadelesi verecek. (Spor Servisi)