'Bu cehennemde futbol oynanmaz'

'Bu cehennemde futbol oynanmaz'
'Bu cehennemde futbol oynanmaz'
Volkan'ı hedef alan yanıcı madde sonrası Bosingwa, "Bu kahrolası cehennem ortamında futbol oynanamaz. Hakem maçı bitirse de içeri girsek" dedi.

Trabzonspor ile Fenerbahçe ’nin mücadelesi öncesinde alınan önlemlere karşın maçta gerginlik yaşanmasının önüne geçilemezken, Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki olaylar özellikle yabancı futbolcuları şaşırttı. En büyük şoku yaşayanlardan ve olaya tepki gösterenlerden biri de bordo-mavili takıma gelmiş en kariyerli oyunculardan Jose Bosingwa oldu.

'Sorumlu TFF ve Volkan'


Milliyet'ten Doğan Çil'in haberine göre; Porto'daki başarılı performasının ardından Chelsea'ye transfer olan ve kısa süreli QPR macerasının ardından Karadeniz ekibiyle anlaşan Bosingwa, Fenerbahçe maçında rakip takım ısınmaya çıktığı anda başlayan, maçın başlamasıyla birlikte ilk olarak konfetilerle daha sonra Emmanuel Emenike'nin golünün ardından sahaya yağan maddeler nedeniyle duran karşılaşmada asıl şoku ilk yarının uzatma bölümünde yaşadı.

TAŞ VE TUĞLA YAĞMURU

Maç boyu taş, çakmak, bozuk para , kapı kolu ve tuğla atılan sahaya 45+9'da bu kez yanıcı maddeler gönderildi. Bu maddelerin Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e isabet etmesi sonrasında oyun 3. kez dururken, Portekizli futbolcu yaşananlar karşısındaki şaşkınlığını ve tepkisini "Bu kahrolası cehennem ortamında futbol oynanamaz. Hakem maçı tatil etse de içeri girsek" sözleriyle dile getirdi.

Jose Bosingwa'nın sözlerine bir benzer ifade de takım arkadaşı Olcan Adın'dan geldi. Dudaklarının okunmaması için eliyle ağzına kapatan yıldız futbolcu, "Maçın tatil edilmesi gerek" yorumunda bulundu.

'Küçücük kızıma küfrettiler'