Bu daha başlangıç

Bu daha başlangıç
Bu daha başlangıç
Türkiye, 2016 Avrupa Şampiyonası'nın hazırlıkları kapsamındaki ilk maçında bugün Ankara'da İsveç'le karşılaşacak. Saat 20.30'da başlayacak mücadele Show TV'den naklen yayımlayacak.

2014 Dünya Kupası’na katılmaya başaramayan Türkiye , 2016 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına bugün oynayacağı İsveç maçıyla resmen başlamış olacak. Ay yıldızlıların İsveç’le oynayacağı özel maç, Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak. Saat 20.30’da başlayacak ve Show TV’den naklen yayımlanacak karşılaşma ile başkentli futbolseverlerin 10 yıllık milli takım hasreti de dünya yıldızı Zlatan Ibraihmoviç’le noktalanmış olacak. Zira başkentteki ilk maçını, 1925 yılında Sovyetler Birliği ile yapan Türkiye, Ankara seyircisinin karşısına son olarak 2003’teki Moldova maçıyla çıktı. Türkiye, Ankara’daki son resmi maçını ise 21 yıl önce Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde San Marino ile yaptı. San Marino’yu 28 Ekim 1992 yılında Ankara’da konuk eden milliler, bu mücadeleden 4-1 galip ayrılmıştı. İsveç’in süperstarının bugünkü karşılaşmada sahadaki yerini alması bekleniyor.

Biletler 2 günde tükendi

10 senelik hasreti dindirmek isteyen başkentli futbolseverler biletlere de büyük bir ilgi gösterdi. Ay-yıldızlıların Ankara 19 Mayıs Stadı’nda İsveç ile oynayacağı karşılaşmanın biletlerinin tamamının satıldığı açıklanırken “18 Şubat’ta internet üzerinden satışa çıkan biletler, maça 48 saatten az bir süre kala tükendi” denildi. Stattaki bilet gişelerinin sadece internetten bilet satın alıp, gişeden teslim seçeneğini işaretleyen futbolseverlere hizmet vereceği vurgulandı.

5 maçtır galibiyet yok

Öte yandan bugünkü karşılaşma ile birlikte iki ülke A milli futbol takımları 9. kez karşı karşıya gelecek. İki ülke arasında 5’i resmi, 3’ü özel geride kalan 8 maçta taraflar ikişer galibiyet alırken, 4 maçta da eşitliği bozamadı. Türkiye, İsveç ile yaptığı son 5 maçta da galip gelemezken, bu süre içinde 4 kez berabere kaldı, bir kez yenildi. Ay-yıldızlı ekip İsveç karşısındaki son galibiyetini 29 Mart 1995 tarihinde İstanbul ’da oynanan Avrupa Şampiyonası elemelerinde 2-1’lik sonuçla aldı.