Bu defa da yardıma koştu

Dünya Şampiyonası finali haricinde katıldığı tüm yarışları birinci tamamlayan bayanlar 1500 metrenin tartışmasız en formda ismi olan Süreyya Ayhan, bugün yardım için koşacak.

NEWCASTLE / İSTANBUL - Dünya Şampiyonası finali haricinde katıldığı tüm yarışları birinci tamamlayan bayanlar 1500 metrenin tartışmasız en formda ismi olan Süreyya Ayhan, bugün yardım için koşacak. İngiltere'nin Newcastle kentinde lösemili ve kimsesiz çocuklar yararına düzenlenen Great North Koşusu'nda 1 milde yarışacak. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in daveti üzerine antrenörü Yücel Kop'la birlikte Newcastle'a gelen başarılı atlet, bu yarışta kendini derece için zorlamayacağını belirterek, "Bu yarışın kendine özgü bir özelliği var. Yardım amaçlı bir organizasyon. Kazanmaktan öte, katılmak önemli" dedi.
Bu arada Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Gençler Atletizm Şampiyonası bugün İstanbul'da yapılacak. Türkiye'yi bu yarışmalarda ENKA temsil edecek. Bu yıl 24.'sü düzenlenecek yarışlar, ENKA Kulübü Sadi Gülçelik Spor Sitesi Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilecek. Organizasyonda, erkeklerde ve bayanlarda Türkiye'nin yanısıra, Fransa, İspanya, Danimarka, Estonya ve Yunanistan'dan katılan kulüpler adına 300 sporcu mücadele edecek.
Organizasyonda çekiç, disk, gülle, cirit atma, sırıkla yüksek, 3 adım, uzun ve yüksek atlama, 400 metre engelli, 800, 100, 2 bin, 200, 1500, 3 bin, 4x100, 4x400 ve 100 metre engelli koşuları gerçekleştirilecek. Yarışlarda, Türkiye'yi temsil eden ENKA Kulübü, 22'si bayan, 22'si erkek olmak üzere toplam 44 sporcuyla yarışacak. (Spor Servisi)