Bu diyardan da şen geçti

Son iki sezonda 'asli' görevi Fenerbahçe'nin teknik direktörlerini değiştirmek gibi görünen Diyarbakırspor, dün bir başka büyüğe, Galatasaray'a sürpriz yapma niyetindeydi.

DİYARBAKIR - Son iki sezonda 'asli' görevi Fenerbahçe'nin teknik direktörlerini değiştirmek gibi görünen Diyarbakırspor, dün bir başka büyüğe, Galatasaray'a sürpriz yapma niyetindeydi. Üstelik henüz maçın başında, 2. dakikada Xavier'in ıskasında topla bulaşan Murat Hacıoğlu'yla bu emeline belki de erkenden ulaşacaktı ama Diyarbakırlı oyuncu topu üstten dışarı yolladı. Akabinde, son beş lig maçında altı kere ağları gören Ümit Karan sahneye çıktı. Cihan kafayla Hasan Şaş'a indirdi, Hasan da dönerek topu sağa çıkardı. Ümit Karan nefis vurdu: 1-0. 17'de Murat Hacıoğlu yine ataktaydı ama müsait durumda topu ortalamak yerine havaya dikti. 19'da Ümit Karan, Diyarbakır defansını boş yakaladı, sağdan nefis vurdu, top Şenol'un bakışları arasında üst direkte patladı.
Sonrasında futbolun yerini başka bir spor aldı. 27'de Saffet Akyüz'ün, Bülent Korkmaz'a dirsek attığı pozisyonda saha karıştı. Olaylar dinerken hakem Mustafa Çulcu, Hasan Şaş'a kırmızı kart gösterdi. Bu karar sonrası Galatasaray 10 kişi kaldı ama çok geçmeden Çulcu, durumu eşitledi. 33'te Cihan'ın abartılı bir şekilde kendini yere attığı pozisyonda Evren de oyun dışında kaldı. 37'de Bülent, Saffet'e faul yaptı. Kazanılan serbest atışı Murat Hacıoğlu kötü bir vuruşla auta gönderdi.
Uzatmalarda gelen iki gol
Hakem Çulcu, ilk yarıyı beş dakika uzatırken, bu süreye iki gol sığdı. Kaleci Şenol'un uzaklaştıramadığı topta Volkan meşin yuvarlakla buluştu, önce Şenol'u geçti, sonra soldan kaleye indi ve Diyarbakır defansının kademeyi kaybettiğini görerek son derece klas bir vuruşla ağları gördü: 2-0. İlk yarı böyle biter diye düşünülürken Murat Hacıoğlu soldan nefis bir şutla durumu 2-1'e getirdi. Bu ilk yarının da skoruydu.
İkinci yarı, uzatma dakikalarının kahramanlarının bir kez daha karşı karşıya geldiği bir pozisyonda başladı. 52'de Volkan, yine kaleci Şenol'un
önündeydi ama Diyarbakırspor'un kalecisi bu kez, rakibini ceza sahası dışında düşürerek durdurdu. Kazanılan serbest vuruş iki kez tekrarlanmasına karşın Hakan Ünsal, her iki atışta da başarısızdı. Uzun süre orta saha mücadelesi şeklinde geçen oyunun 70. dakikasında Cihan, Ümit Karan'la duvar pasına soyundu. Diyarbakır defansının seyrettiği pozisyonda Cihan durumu 3-1'e getirdi. 80'de Hakan Ünsal'ın soldan gelip dışarı vurduğu top Diyarbakır kalesindeki son tehlikeydi. (Spor Servisi)