"Bu formayı giymekten onur ve gurur duyuyorum"

"Bu formayı giymekten onur ve gurur duyuyorum"
"Bu formayı giymekten onur ve gurur duyuyorum"
Beşiktaş'ın yeni transferi Julien Escude, siyah-beyazlı formayı giyecek olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, "Yeni arkadaşlarımla birlikte Beşiktaş'ın başarısı için büyük bir mücadele içine gireceğiz" dedi.

Beşiktaş 'ın 2 yıllık anlaşma yaptığı Fransız savunma oyuncusu, futbol komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Tamer Kıran ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarının karşısına çıktı.

14 numaralı kırmızı formayı giyerek basın toplantısına katılan Escude, “Bu formayı giymekten onur ve gurur duyuyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte Beşiktaş'ın başarısı için diğer takımlarla büyük bir mücadele içine gireceğiz. Elimden geleni yapıp bu takımı en üst sıralara taşımak için çalışacağım. Bugüne kadar yaptığım işimi daha üst seviyelere taşımak istiyorum. Takım arkadaşlarıma da yardımcı olmak istiyorum. İyi çalışıp iyi bir takım olgusu içinde olmak istiyorum. Biraz da Türkçe öğrenmek istiyorum” diye konuştu.
Süper Lig'in iyi bir lig olduğunu ifade eden Escude, “Takımlar arasında büyük mücadele var. Takım arkadaşlarıma en kısa zamanda adapte olup bu ligde başarılı olmak istiyorum” dedi.

"BEŞİKTAŞ'IN TEKLİFİ BENİ DAHA ÇOK HEYECANLANDIRDI"
Tercihinin neden Beşiktaş olduğu sorusuna verdiği cevapta, Türkiye 'den başka teklifler de aldığını bildiren Escude, “Beşiktaş'ın rakiplerinden teklifler de geldi. Beşiktaş'ın teklifi takım olarak isim olarak beni daha çok heyecanlandırdı. Ben de Beşiktaş'ın bana gösterdiği bu ilgiye yanıt vermek istiyorum” dedi.
Ajax'da oynadığı yıllarda hep şampiyonluğa oynadığını, Sevilla formasını giyerken bütün maçları kazanıp en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve birçok kez Şampiyonlar Ligi'nde yer aldıklarını anlatan Escude, “Türkiye'nin zor bir lig olduğunu biliyorum. Çok çalışmak gerektiğini de biliyorum” ifadesini kullandı.
Beşiktaş'ın Portekizli futbolcularını tanıdığını, Galatasaray ve Fenerbahçe 'nin kaliteli uluslararası futbolcuları bulunduğunu bildiğini kaydeden Escude, “Türkiye'de lig olarak iyi oyuncular var. Türkiye Ligi'nin kaliteli bir lig olduğunu düşünüyorum. Mehmet Topal'ı, Burak'ı, Nihat'ı, Emre'yi, genelde İspanya Ligi'nde oynayan futbolcuları tanıyorum” diye konuştu.
14 numaralı formanın kendisi için özel bir anlamı olup olmadığı sorusuna ise Escude, “14 numarayı 7 yıl Sevilla'da giymiştim. Sevilla'da hep bana şans getirdi, burada da 14 numarayı giyeceğim” dedi.
Julien Escude basın toplantısının ardından tesislerin içindeki kartal figürünün önünde basın mensuplarına görüntü verdi.

"TRANSFER HOVARDACA PARA HARCAMAK DEĞİLDİR"
Escude'nin Beşiktaş'a tecrübesiyle güç; kişiliğiyle ve duruşuyla da değer katacağını ifade eden Tamer Kıran ise, kaliteli bir oyuncuyu kadrolarına kazandırdıklarını belirti.
Fransız futbolcunun Cannes altyapısında yetiştikten sonra Rennes, Ajax ve Sevilla formalarının yanı sıra ülkesinin milli takım formasını giydiğini de anlatan Kıran, “Teknik heyetimizin stoper mevkisi için yaptığı talebi dikkate alarak hem kaliteli bir oyuncuyu kadromuza katmış bulunuyoruz, hem de takım içindeki dengeleri de korumuş bulunuyoruz. Daha önce de defalarca belirtiğimiz gibi; transfer, hovardaca transfer yapmak, hovardaca para harcamak değildir. Hem kaliteli ve ihtiyacımız olan oyuncuyu bulmak hem de ekonomik dengelerimizi muhafaza etmek kulüp yönetimlerinin görevidir. Beşiktaş'ın bundan sonraki yönetimsel yaklaşımı kendi gerçekleri doğrusunda hareket ederek, doğru noktaya atış yapıp ihtiyaçlarına göre oyuncu transfer etmek olacaktır” diye konuştu.
Yönetim kurulu olarak kulübün yüksek menfaatlerini düşündüklerini kaydeden Kıran, bundan sonraki transfer politikalarının Türk transfer politikasında da yol gösterici olacağını savunarak şöyle devam etti:
“Herkes bunu zaman içinde görecektir. Escude'yi bize yön veren teknik heyetimizin talebi üzerine transfer ettik. Yaptığımız bütün transferler teknik heyetimizin 'olur'u doğrultusunda kulübümüzün menfaatleri ve gerçekleri dikkate alınarak hareket edilerek yapılmıştır. Son olarak, Julien Escude oynadığı futbolun yanı sıra profesyonellik ve kişiliğiyle takımımızdaki genç oyunculara çok şey öğretecek.”

"TUNCAY ŞANLI ŞUAN İÇİN GÜNDEMİMİZDE DEĞİL"
Santrafor transferi konusunda için çok sayıda ismin geçtiği belirtilip, Tuncay Şanlı ile bir ilgileri olup olmadığı sorusuna ise Tamer Kıran şöyle yanıt verdi:
“Ben de internet sitelerinden okudum. Kulübüyle ilişiğini kestiğini biliyorum. menajerleri veya kendisi vasıtasıyla bize ulaşmış henüz böyle bir teklif yok. Dolayısıyla şu an için gündemimizde değil. Şimdi söyleyebileceklerim bundan ibaret” dedi.
Transferin bir an önce bitmesinin kendilerinin de isteği olduğunu dile getiren Kıran, “Hepimiz bu yönde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ancak belli bir takım olayların da yaşanması gerekiyor. Bu süreçlerin aşılması gerekiyor. Bunlar biraz zaman alabilir. Kimsenin endişesi olmasın, hiçbir konuda geç kalmış değiliz. Bugün Escude transferi, yarın kısmet olursa McGregor'un imza töreni. Birer birer stratejimiz doğrultusunda ilerliyoruz.”

"QUARESMA'NIN DÖNME İHTİMALİ VAR MI?"
Tamer Kıran, Quaresma'nın takıma dönme ihtimalinin bulunup bulunmadığı veya transferi için görüşülen kulüpler olup olmadığı şeklindeki bir soruyu ise şöyle yanıtladı:
“Quaresma ve diğer oyuncularımız için şu anda teknik heyetimizle birlikte aldığımız bir karar var. Kendilerine kulüp bulmaları için tebligatta bulunduk. Bu çalışmalar sürüyor. Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda mümkün olan en iyi ekonomik koşullarda elimizden çıkartmayı planlıyoruz. Bu aşamadan sonra tekrar takıma dönüşü konusunda tabii ki bu teknik heyetin nihai kararıdır, ama teknik anlamda söylüyorum, ekonomik anlamda ben pek ihtimal görmüyorum.”
Bu arada Escude'nin İspanyol kız arkadaşı Caroline Ruiz de basın toplantısını takip etti.