'Bu, İlhan'ın maçı olacak'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, Mülkiye Öğrenci Şenlikleri kapsamında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde bir söyleşiye katıldı. SBF'de olmaktan dolayı onur ve gurur duyduğunu anlatan Bilgili, "Çok değişik duygular yaşadığım bir dönemdeyim.
Haber: İLHAN GÜLER / Arşivi

ANKARA - Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, Mülkiye Öğrenci Şenlikleri kapsamında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde bir söyleşiye katıldı. SBF'de olmaktan dolayı onur ve gurur duyduğunu anlatan Bilgili, "Çok değişik duygular yaşadığım bir dönemdeyim. Üç yıldır hedeflediğim amaca ulaşmak üzereyiz. Şampiyonluğun 100. yıla denk gelmesi ayrıca bir gurur ve onur" dedi. Henüz şampiyon olmadıklarını vurgulayan Bilgili, "Şampiyonluk havasına girmemizin sıkıntısını yaşıyorum. Şampiyonluğu henüz haketmedik. Galatasaray maçından sonra bu mutluluğu yaşayacağımıza inanıyorum. Bu maç İlhan Mansız'ın maçı olacak" iddiasında bulundu.
'Sinan hiçbir yere gidemez'
Bilgili, Galatasaray maçı sonrasında şampiyonluğu garantilemeleri durumunda, Samsunspor karşılaşmasını İnönü Stadı'nda oynayabileceklerini belirterek, "Rakibimizin yöneticileri de buna sıcak bakacaklardır" dedi. Sezon başında teknik direktör konusunda ilk olarak Fatih Terim ile görüştüğünü ifade eden genç başkan, "Ancak Terim kendisinin Galatasaray'a sözü olduğunu belirtti. Özhan Canaydın'dan izin alarak Lucescu ile görüştüm ve anlaştık. Kendisiyle uzun süreli bir sözleşme yapmayı planlıyoruz'' ifadesini kullandı. Sinan Engin ile bir soruyu da Bilgili şu yanıtı verdi: "Sinan'ı göreve getirirken çok tepki aldım. Onunla gurur duyuyorum. Menajerlik sistemini iyi bir şekilde yerleştirdi, boşlukları doldurdu. Ben Beşiktaş'ta olduğum sürece Sinan bir yere gidemez." Kimsenin Beşiktaş'tan 5-10 milyon dolarlık transferler beklememesini isteyen Bilgili, şöyle devam etti: "Bonservis bedeli ödemek istemiyoruz. Tüm hesabı buna göre yapıyoruz. Transfer konusunda hassas bir çalışma yapıyoruz. Lucescu'nun belirlediği mevkilere 3-4 oyuncu alacağız."