Bu imza geleceğe dönük

Türk futbolunun transfer aylarındaki dinamosu Fenerbahçe, bu sezon az ama öz isimlerle yoluna devam ediyor. Sarı-Lacivertliler dün de Sakaryaspor'un Ümit Milli futbolcusu Mahmut Hanefi Erdoğdu ile iki yılı opsiyonlu olmak üzere beş yıllık sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Türk futbolunun transfer aylarındaki dinamosu Fenerbahçe, bu sezon az ama öz isimlerle yoluna devam ediyor. Sarı-Lacivertliler dün de Sakaryaspor'un Ümit Milli futbolcusu Mahmut Hanefi Erdoğdu ile iki yılı opsiyonlu olmak üzere beş yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreni, Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında, yöneticiler Vedat Olcay, İlhan Ekşioğlu ve Mahmut Uslu eşliğinde gerçekleşti. Tören sonrası yönetim kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu, Mahmut Hanefi'nin Fenerbahçe'nin geleceğe dönük önemli transferlerinden birisi olduğunu, Fenerbahçe'nin bundan sonra elde edeceği başarılarda Mahmut Hanefi'nin de pay sahibi olacağına inandığını söyledi.
Sabah gerçekleşen törenin ardından Almanya'ya gitmek için Atatürk Havalimanı'na geçen Mahmut Hanefi, burada yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'ye, Fenerbahçeli olduğu için geldiğini söyledi. Basın mensuplarının, Fenerbahçe'de sol kanatta önemli oyuncular bulunduğunu hatırlatması üzerine de Mahmut Hanefi, "Sol kanatta forma savaşı vereceğim, bu da çok doğal. Ben Fenerbahçe'ye futbol oynamak için geldim. Önemli olan da takımın başarısıdır" diye yanıt verdi. Sakaryaspor'dan daha önce Tuncay'ın da Fenerbahçe'ye geldiğini ve başarılı olduğunu belirten Mahmut Hanefi, "Tuncay'ın izinden yürüyeceğim ve onun kadar başarılı olmaya çalışacağım" dedi.
Fener Bochum karşısında
Öte yandan Fenerbahçe, Almanya'nın Bitburg kentindeki sürdürdüğü yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını dün tamamladı ve Ruhr bölgesindeki Castrop-Rauxel kentine geçti Bu bölümün ilk önemli faaliyeti de kuşkusuz Bundesliga takımlarından FC Bochum'la yapılacak hazırlık maçı olacak. Fenerbahçe, kadrosunda eski Gençlerbirliği oyuncusu Thomas Zdebel'in de yer aldığı Bochum'la bu gece saat 20.00'de karşı karşıya gelecek.
(Spor Servisi)