Bu kez ceza tatile rastgeldi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Elazığspor maçında son dakikada verilen penaltı kararına yaptıkları itiraz nedeniyle, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e bir ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

ANKARA - Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Elazığspor maçında son dakikada verilen penaltı kararına yaptıkları itiraz nedeniyle, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e bir ay hak mahrumiyeti cezası verdi. Kurul, Sarı-Kırmızılı futbolculardan Murat Erdoğan'a iki, Volkan ve Ayhan'ı da birer maçla cezalandırdı. Terim, ligin devre arasında söz konusu cezayı çekeceği için Sarı-Kırmızılı takımın Diyarbakırspor deplasmanında sahaya çıkabilecek.
Elazığspor maçında hakem Ali Aydın'a hakaret ettiği gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilen Galatasaraylı oyunculardan Murat Erdoğan iki, Volkan ve Ayhan birer maç ceza alırken, yönetim kurulu üyesi Turgay Vardar'a da hakeme 'hakaretten' 20 gün ceza çıktı.
Masöre de 15 gün ceza
Kurul ayrıca masör Erkan Kazancı'ya da aynı gerekçe ile 15 gün hakmehrumiyeti cezası verdi. Fatih Terim'in yanı sıra Turgay Vardar ve Erkan Kazancı da cezalarını lige verilen arada çekecek.
Sarı-Kırmızılı teknik direktör bu sezon daha önce de iki haftalık hak mahrumiyeti cezası almıştı. Fatih Terim, kendisine verilen bu yeni ceza için yorum yapmaktan kaçındı. Galatasaray kulübü yöneticileri, Kurul tarafından teknik direktör ve oyuncularına verilen bu cezaların haksız olduğunu ve cezaların uygulanamaması için Tahkim Kurulu'na gideceklerini belirttiler. (Spor Servisi)