'Bu kez farklı olacak'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yaşadıkları en büyük sıkıntının, henüz takım olmayı becerememek olduğunu söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yaşadıkları en büyük sıkıntının, henüz takım olmayı becerememek olduğunu söyledi. Türkiye Kupası'nda Malatyaspor önünde alınan yenilgiyi değerlendiren Terim şöyle konuştu: "Çok kaliteli futbolculara sahip olmamıza rağmen, takım oyununu sahaya yansıtamadık. Bu sezon yediğimiz goller bunun göstergesi. Faydalı olacağını düşündüğümüz bazı oyucularımızdan yeterli verimi alamıyoruz."
Tecrübeli hoca, Fenerbahçe derbisi içinse temkinli konuştu: "Galatasaray kazanmaya alışık bir takım olduğu için, diğer sonuçlar, futbolcuları biraz sarsabilir. Önümüzde yeni bir sınav var. Derbiyi kazandığımız zaman ligdeki konumumuz daha rahat olabilir. Taraftarlarımız da doğal olarak üzülüyor ama futbolun içinde bunların olduğunu da bilecek kadar olgunlar. Onlara en iyisini vermek için uğraşıyoruz. Galatasaray bu derbiyi kazanacaktır. Kaybetse de yoluna devam edecektir."
Revivo ve Hasan Şaş
Basında çıkan yorumlarla ilgilenmedikleri söyleyen tecrübeli hoca, Revivo ve Hasan Şaş içinse şu yorumu yaptı: "Revivo, daha çok sorumluluk almalı, daha çok koşmalı. Fiziksel olarak birkaç hafta içinde istenilen duruma gelir. Lider oyuncular örnek olmak için daha fazla mücadele etmeli. Hasan'ı ise iyi olduğu sürece oynatacağım. O bizim oyuncumuz. İma edildiği gibi şeyler yok. İlk yarı birçok maçta görev verdik."
Basın toplantısında bir hayli gergin olduğu gözlenen Hasan Şaş ise, ilk tercihinin Galatasaray olduğunu ancak Avrupa'dan gelen teklifleri de değerlendirdiğini söyledi. Hasan, bir basın mensubunun, "Kendini bu performansla Inter'de oynayabilecek düzeyde görüyor musun?" sorusuna tepki verirken, araya giren Terim gerginliği yatıştırdı.
Dünkü idmana sakat olan Ergün, Cihan, Hasan ve Xavier katılmadı. MR'ı çekilen Portekizli oyuncunun durumunun iyi olduğu açıklandı.