Bu kez sen zıpla Espanyol

Avrupa futbolunda iki adet güzellik tacı 10 gün içinde sahiplerini bulacak . Önce 'koz İspanyol' finalinde UEFA Kupası'nı kim kaldıracak onu göreceğiz. Son şampiyon Sevilla, sürpriz yaparak bu noktaya gelen Espanyol'un rakibi olacak.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Avrupa futbolunda iki adet güzellik tacı 10 gün içinde sahiplerini bulacak . Önce 'koz İspanyol' finalinde UEFA Kupası'nı kim kaldıracak onu göreceğiz. Son şampiyon Sevilla, sürpriz yaparak bu noktaya gelen Espanyol'un rakibi olacak. Şunu söylemeliyim ki Espanyol bu kupayı daha fazla hak etti. Sevilla, Donetsk'teki bal gol olmasa Şaktar'ı eleyemeyecekti. Tottenham eşleşmesinin ilk maçında haksız bir penaltıyla turu 'gasp' ettiler. Osasuna'dan farklı mağlup dönmemeleri bir futbol mucizesiydi.
Rakipler Espanyol ise bir hesabı kapatmanın sevdalısı olarak Hampden Park'ın çimlerine çıkacak. O meşhur 88 finalinden (ilk maçta Leverkusen'i 3-0 yenen Espanyol rövanşta


Büyütmek için tıklayınız
uzatmalar ve penaltıların ardından sevinen Almanlar olmuştu) sonra kupayı kaldırmaya çalışacaklar. Her ne kadar tecrübesiz de olsalar biraz 'adalet'le kupaya uzanırlar.
Finale nasıl geldiler
SEVİLLA: Atromitos-Sevilla: 1-2, 0-4, Liberec-Sevilla: 0-0, Sevilla-Braga: 2-0, G'Hoppers-Sevilla: 0-4, Sevilla-AZ: 1-2, S. Bükreş-Sevilla: 0-2, 0-1, Sevilla-Şaktar: 2-2, 3-2, Sevilla-Tottenham: 2-1, 2-2, Osasuna-Sevilla: 1-0, 0-2.
ESPANYOL: Artmedia-Espanyol: 2-2, 1-3, S. Prag-Espanyol: 0-2, Espanyol-Z. Waregem: 6-2, Ajax-Espanyol: 0-2, Espanyol-A. Wien: 2-0, Livorno-Espanyol: 1-2, 0-2, M. Hayfa-Espanyol: 0-0, 0-4, Espanyol-Benfica: 3-2, 0-0, Espanyol-W. Bremen: 3-0, 2-1.