Bu ligin de 'Yiğido'su oldular...

Kabul, daha şimdiden iyimserlik kumkumalığı etmeye lüzum yok. Mayısa kadar çok sular akacak köprünün altından ama şunu da tespit etmek lazım ki bu sezon 'establishment'ı tersyüz edecek birileri çıkacaksa bunlar Yiğidolar olacak.
Haber: HALİL YAZICIOĞLU / Arşivi

Kabul, daha şimdiden iyimserlik kumkumalığı etmeye lüzum yok. Mayısa kadar çok sular akacak köprünün altından ama şunu da tespit etmek lazım ki bu sezon 'establishment'ı tersyüz edecek birileri çıkacaksa bunlar Yiğidolar olacak. Belki nefesleri yetmeyecek, tökezleyecekler. Belki de 'ütopya' gerçek olacak ve istiridyenin içindeki şampiyonluk incisini çıkarıp alacaklar. Ne olursa olsun tahmin edilenden daha dirençli ve dirayetliler. Hafta 15 ve hâlâ tablonun en tepesindeler.
Dün, 'pol pozisyonu'na tekrar yerleşmeleri için fırsat önlerinde duruyordu. Galatasaray, Kadıköy'de her zamanki gibi yanlış bir adım atmıştı. Eh, bunu değerlendirmek lazımdı. Sivas'a düşen, her zaman yaptığını bir daha yapmaktı. Kendi meskenlerindeki yedi maçlarını da kazanmış, 4 Eylül'e her geleni eli boş göndermişlerdi. Neyse ki heder etmediler fırsatı. Dokuzuncu haftadaki Manisa maçında Musa Aydın'ın golüyle üç yıllık Süper Lig serüvenlerinde ilk kez zirveye yürümüşlerdi. Denizli'yi de Musa ve İlhan'ın golleriyle alt ettiler. Cuma akşamı Ali Sami Yen'de Galatasaray'a karşı esas büyük hamleyi yapmayı deneyecekler.
İlk yarıda sıkışık ve sinir bozucuydu oyun. Koca 45 dakika dur kalklarla tükendi gitti. Hem Sivas hem Denizli ceza sahalarına atak sızdırmamak için en sertinden giriyordu toplara, tüm akınlar faullerle kesiliyordu. Bir yanda Yusuf, diğer yanda Hayrettin daha yerden kalkamadan tekrar yere seriliyordu.
Mehmet Yıldız çok kaçırdı
Daha derli topluydu Denizli. Güvenç Kurtar, gurur duyabilirdi öğrencileriyle. Son üç deplasmandan tulum çıkarmışlardı ve yine aynı yüksek tempodalardı. Oyunu onlar irkiltti ama pozisyonları Sivas buldu. İlk tazyik 8'de Cvetkov'la geldi. Gol krallığının 1 numarası Muhammed Ali'nin kafa pasıyla arkaya sarkıp vurdu Bulgar eleman,
Souleymanou iyi kapattı yolunu. 37'deki Muhammed Ali frikiği yolculuğunu üst direkte bitirdi. Orta sahadaki hayhuydan ancak iki pozisyon çıktı, 4 Eylül sakinleri devreyi ıslıklarla bitirirken haklıydı.
Rakip kalenin kilidini Devran'ın strateji değişikliğiyle açacaktı Sivas. İlk 45'te orta bölgedeki karmaşadan bitap düştükten sonra ikinci yarıya sağ çizgiye kat ederek başladı Devran. Bu hamlesiyle 49'da galibiyet golünü hazırladı. Driplingden sonra ön direğe çok iyi kesti, bu sezonki dördüncü golünü atmak için oradaydı Musa Aydın. Koydu ayağını ve öne geçirdi Bülent Uygun'un tayfasını.
İstatistiklere iman ediyorsa artık içi rahat etmeliydi Bülent Uygun'un. Zira geçen iki sezondaki dört Sivas-Denizli kapışmasında da kazanan daima sıfıra karşı kazanıyordu. Ama bu, 1-0'dan sonra sürüyle gol kaçırmalarına sebep değildi ki. Hele Balili girdikten sonra defalarca üçe-üç bastılar rakip sahayı ama kaptan Mehmet Yıldız eziyordu son topları. Zaten üç haftadır bulamıyordu fileleri, son hamlelerde kararsız ve zayıftı. Yine de tüm yollar açıktı ikinci gol için. 90'da, oyuna girer girmez tabelayı 2-0'a bağladı İlhan Ummak ve Sivas'ın zirve hamlesini perçinledi.